Анонсована російська навігаційна система для Samsung Galaxy Tab

414

Компанія «Сідіком» анонсувала навігаційну систему «Прогород», адаптовану для роботи на 7-дюймовий Android-планшет Samsung Galaxy Tab. Це перша в Росії навігаційна система для даного планшета і вже друга версія «Прогород» для планшетних комп’ютерів: у травні 2010 року була продемонстрована версія програми для Apple iPad. «Прогород» — перша в Росії навігаційна система, пройшла адаптацію для відображення специфічних екранах планшетних комп’ютерів.

У травні 2010 року компанія «Сідіком» продемонструвала першу навігаційну систему з актуальними картами Росії для планшетного комп’ютера – була показана версія «Прогород» для Apple iPad. Сьогодні компанія «Сідіком» представляє версія «Прогород» для платформи Android, адаптовану під роботу на планшеті Samsung Galaxy Tab.

Більшість сучасних 7-дюймових планшетів на базі платформи Android (наприклад, Archos 7 Home Tablet і ViewSonic ViewPad 7) обладнані екранами з роздільною здатністю 480х800 пікселів (WVGA) — точно таким же, як у дисплеїв комунікаторів середнього і верхнього цінових діапазонів. Програмні навігаційні системи, розроблені для таких комунікаторів, без проблем функціонують і на планшетах з WVGA-екранами. Модель Samsung Galaxy Tab, що працює під управлінням операційної системи Android 2.2, є одним з винятків: планшетний комп’ютер забезпечений 7-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю — 1024х600 пікселів. Навігаційні системи для Android, спочатку створювалися для екранів з «коммунікаторною» дозволом, або зовсім не запускаються на Samsung Galaxy Tab, або працюють нестабільно. В даний час для платформи Android доступні наступні навігаційні системи з картами Росії: «Сітігід», «Навітел Навігатор» і «іДа». Однак, жодна з них не адаптована спеціально для Samsung Galaxy Tab. «Прогород» стала першою системою супутникової навігації з докладними і актуальними картами Росії, повністю сумісної з планшетом Samsung Galaxy Tab.

Фахівці «Сідіком» застосували multiUI, яка дозволяє адаптувати систему «Прогород» для будь-яких дозволів екрану – як вищих, так і нижчих – без втрати якості і пропорцій зображення. Користувач завантажує і запускає універсальний інсталятор, який автоматично визначає дозвіл екрану пристрою та встановлює відповідну йому версію навігаційної системи. У разі планшетного комп’ютера Samsung Galaxy Tab буде встановлена програма з елементами інтерфейсу, оптимізованими для дозвіл 1024х600 пікселів.

За планами компанії «Сідіком», версія навігаційної системи «Прогород» для планшетного комп’ютера Samsung Galaxy Tab і комунікаторів на базі програмної платформи Android буде доступна в каталозі додатків Android Market в грудні 2010 року. Ціна Android-версії «Прогород» поки не уточнюється.