Bloomberg: китай використовував huawei для кібератаки на мережу телекомунікацій австралії в 2012 році

60

Журналісти bloomberg в ході розслідування встановили, що в 2012 році при кібератаці на телекомунікаційну мережу австралії китайський уряд використовував компанію huawei.

Що відомо

Екс-чиновники служби безпеки сполучених штатів розповіли журналістам bloomberg, що до лав співробітників huawei, які займалися облуговуванням найбільшої австралійської телекомунікаційної компанії, проникли працівники китайської розвідки. Вони додали в програмне забезпечення шкідливий код, який після оновлення потрапив на обладнання huawei.

В результаті програмне забезпечення почало вести запис всіх комунікацій і передавало дані в піднебесну. Через деякий час шкідливий софт самознищився. Також були видалені майже всі докази його присутності.

Обмін розвідданими був підтверджений майже двома десятками колишніх співробітників національної безпеки, які в 2012-2019 рр.отримували інформацію з цього приводу від агентств австралії і сша. Інцидент підтвердив побоювання обох країн в тому, що китай використовував обладнання huawei в якості каналу для шпигунства.

Bloomberg