Canon розширив лінійку професійних відеокамер

381

Компанія Canon розширила свою лінійку професійних відеокамер із записом у файли, випустивши XA10.


Canon XA10

XA10 створена для користувачів, яким потрібна висока ефективність в компактному корпусі. Це перша модель у новій серії Canon XA.

Передова система компонентів HD-відеокамер Canon, в основі якої лежать інженерні рішення знаменитої серії XF, включає в себе оптику Canon і матрицю HD CMOS Pro.

10х оптичний зум, фокусна відстань в ширококутному положенні 30,4 мм максимальна діафрагма f/1,8 об’єктива камери XA10 гарантують якість і універсальність. 2х цифровий екстендер пропонує додаткову можливість наближення для ситуацій, коли потрібні великі плани. Восьмипелюсткова ірисова діафрагма створює красиве розмиття фону (ефект «боке»). XA10 сумісна з ширококутним адаптером WD-H58W. Також можуть використовуватися 58-міліметрові адаптери 58 мм і фільтри.

1/3-дюймова CMOS-матриця HD Pro 2,07 мегапікселя від Canon дозволяє записувати відео Full HD з роздільною здатністю 1920×1080 пікселів. Ця матриця також застосовується в професійній серії Canon XF100 і створена на основі системи з 3-х матриць CMOS, реалізованої в знаменитій серії XF300. Її пікселі приблизно в 2,6 рази більше, ніж у звичайних CMOS-матриць, які використовуються в компактних відеокамерах – що означає кращу светособирающую здатність, істотне підвищення ефективності при слабкій освітленості і розширення динамічного діапазону.

Камера записує відео зі швидкістю потоку даних до 24 Мбіт/с – максимально можливу для стандарту AVCHD.

Всього 67% ваги і 52% розміру порівняно з XF105, яка раніше була найменшою професійною моделлю Canon – вміститься на долоні XA10 підійде для тривалої зйомки і забезпечить професійну якість HD.

Незважаючи на мініатюрність, XA10 пропонує користувачам передові можливості запису звуку з телевещательным якістю. Незалежні аудіодоріжки можна записати, підключивши зовнішні мікрофони до камери через два входи XLR, вбудованих в рукоятку. Роз’єми мініджек 3,5 мм для навушників і мікрофона забезпечують додаткову гнучкість. Високоякісний вбудований мікрофон визначає і відфільтровує фонові шуми на середніх і низьких частотах, підвищуючи загальну якість звуку і його чіткість при зйомці тихих сцен. Користувачам XA10 професійний рівень контролю запису звуку.

У XA10 реалізовано рідкісне для компактних відеокамер поєднання функцій, в числі яких повністю ручне управління параметрами зображення. Діафрагма, витримка, експозиція і посилення можуть регулюватися незалежно. Таким чином, оператори отримують можливість гнучко реагувати на будь-які умови зйомки.

Кільце фокусування на об’єктиві служить для інтуїтивного управління під час зйомки. Різні параметри, включаючи діафрагму, витримку і експозицію, можна призначити на настроюється диск управління. Дві програмовані кнопки також можуть використовуватися для швидкого доступу до ряду додаткових функцій – наприклад, Face-Only AF (автофокусування тільки на виявлених осіб) або Powered IS (посилена стабілізація зображення).

Сенсорний РК-екран 8,8 см з дозволом 922 тис. точок і кольоровий електронний видошукач (EVF) 0,61 см забезпечують точний контроль, необхідний для зйомки у форматі HD. Допоміжні функції, такі як збільшення, посилення контурів і Edge Focus, допомагають виконати правильну фокусування, а шаблон «зебра» і контрольний осцилограф спрощують управління експозицією.

Розташована зверху рукоятка оснащена рядом елементів управління, серед яких інфрачервона (ІЧ) лампа для отримання виразних нічних кадрів – відповідне рішення для документалістів і операторів, які знімають дику природу. Підтримуються два режими інфрачервоної зйомки: зелений та білий.

Важіль зумування і кнопка Start/Stop також вбудовані в рукоятку, що підвищує економічність і гнучкість при зйомці – особливо з нижніх точок. Рукоятку можна від’єднати, зробивши її ще більш компактною в умовах, коли простір є вирішальним фактором.

XA10 має внутрішню пам’ять 64 Гб і два роз’єми, сумісних з картами SDXC. Таким чином, оператори отримують великий обсяг пам’яті для зберігання і запису відеоматеріалів (одна карта SDXC теоретично здатна вмістити до двох терабайт даних). Крім того, відеокамера підтримує естафетну запис і запис на дві карти. Перша функція дозволяє вести безперервну зйомку: при заповненні однієї карти пам’яті камера автоматично перемикається на іншу. Друга дає можливість записувати відео на дві карти одночасно. Функція Pre REC («Попередній запис») постійно зберігає три секунди дії в буферну пам’ять, гарантуючи, що ви не пропустіть потрібний момент, коли події відбуваються спонтанно.