Чим славиться Чернігівщина.

3-11-2018
Чим славиться Чернігівщина.

З часом технологію їх виробництва перейняли сусіди: Польща, Самбії і Угорщина. До речі, у Польщі вони стали настільки популярні, що ця держава стала другим центром їх виробництва. На Русі ж шоломи даного типу належали в основному знатним дружинникам і поширювалися на півдні і півночі, включаючи Новгородські землі. На заході шоломи чернігівського типу застосовувалися до XII століття, в самій Русі — до середини XIII століття. Кілька таких шоломів були знайдені в кургані «Чорна могила», а також в інших відомих стародавніх місцях Чернігівщини. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі в чернигове.
У свій час ці шоломи витіснили конічні шоломи норманського типу, оскільки давали значно більше хороший захист від ударів зверху – удар припадав під кутом до поверхні, тому зісковзує. Це властивість було важливим в умовах кінного бою. Шоломи склепывались з чотирьох залізних пластин, знизу стягувалися обручем. У цьому обручі були вирізані прямокутні петлі і всередині пропущено металевий прут для кріплення кільчастому сітки.
Вершиною шолома була втулка, яка, можливо, іноді служила для прикраси шолома оперенням. Передня і задня пластини наклепывались на бічні, вони мали візерункові, хвилясті краї. Краї з’єднання пластин прокладалися позолоченою мідною стрічкою. Відмінною рисою цих шоломів були прикраса у вигляді трилисника або тризуба на чолі, в якій центральна фігура була трохи вище бічних. Квадратні умбоны, трилисник, обід і навершя могли серебриться.