Дочекалися-великобританія побачила ризик відмивання грошей через nft

32

Королівський об’єднаний інститут оборонних досліджень прийшов до висновку, що nft можуть використовуватися для відмивання грошей.

Ми кілька разів писали про те, як за величезні гроші продаються зображення у вигляді невзаимозаменяемых токенов. Наприклад, nft-яхту придбали за $650 000, ділянка землі в грі axie infinity обійшлася в $2,33 млн, а jpeg-зображення каменю продали за $ 1,3 млн.це лише мала частина покупок.

У звіті королівського об’єднаного інституту зазначено, що оплата nft часто проходить в цифровій валюті на онлайн-ринках. У зв’язку з цим зловмисники можуть використовувати криптовалюта для покупки невзаимозаменяемих токенов за величезні гроші, відмиваючи тим самим кошти, отримані злочинним шляхом.

Про це практично не говорять, але час від часу влада деяких країн блокують підозрілі угоди. Наприклад, восени в сша через підозру у відмиванні грошей була скасована продаж nft-картинки із зображенням мавпи за $500 000 і заблокована ціла колекція сумарною вартістю понад $320 000 000.

Експерти також приділили увагу іншим ризикам сектора. Зокрема, зазначається, що аферисти можуть отримати доступ до nft шляхом хакерської атаки, а покупці не на 100% захищені від підробок. Наприклад, наприкінці літа колекціонер отримав дублікат картини художника banksy вартістю 100 eth замість оригіналу.

Експерти королівського об’єднаного інституту відзначають, що дієвим способом захисту стане створення реєстру підроблених і викрадених невзаимозаменяемих токенов. Такий метод застосовується на ринку мистецтва, щоб запобігти перепродажу краденого на аукціонах.

Rusi