Електричний безпілотник zephyr airbus успішно пройшов чергові випробування

37

Компанія airbus провела чергове успішне випробування безпілотного літального апарату zephyr s, що працює на сонячних батареях і здатного проводити тривалий час в автономному польоті. Одним із завдань системи zephyr є трансляція інтернету в важкодоступні райони землі, що перетворює програму zephyr airbus в прямого конкурента системи starlink компанії spacex.

Проведені випробування дозволили airbus встановити кілька рекордів для безпілотних систем. Зокрема, в ході двох польотів по 18 діб стратосферний дрон airbus zephyr s встановив новий рекорд висоти в своєму класі, злетівши на 76 100 футів (23 915 м) в небі над арізоною. В цілому за два польоти zephyr s провів у небі 887 годин, що дозволило довести загальний час перебування пристрою в стратосфері до 2435 годин.

Маса моделі zephyr s становить всього 75 кг при розмаху крил близько 28 метрів. Підзарядку літій-іонних акумуляторів amprius загальною масою 24 кг здійснюють гнучкі сонячні панелі з арсеніду галію (хімічна сполука галію і миш’яку), встановлені на крилах.

На проведеній після випробувань прес-конференції представники airbus повідомили про те, що за результатами внутрішнього тестування система zephyr s здатна провести в небі до 3 місяців, а в перспективі планується збільшити час автономного польоту до 6 місяців. У компанії відзначають, що крім трансляції інтернету у віддалені райони, система zephyr може бути задіяна для розвідки місцевості, проведення контролю при стихійних лихах, під час пожеж і повеней.