Firefox тепер показує рекламу в адресному рядку

12

Mozilla представила нову функцію в підказках результатів пошуку в адресному рядку firefox в рамках випуску версії 93.0 свого браузера. Firefox suggest, функція mozilla для “показу релевантної інформації та сайтів, що допомагає вам досягти ваших цілей”, схожа на підказки, пропоновані більшістю браузерів. Але, на відміну від конкуруючих рішень, вона також включає контент від платних рекламодавців.

“коли контекстні пропозиції включені, firefox suggest використовує ваше місце розташування і ключові слова пошуку для створення контекстних пропозицій від firefox і наших партнерів, не забуваючи при цьому про вашу конфіденційність”, – йдеться в повідомленні служби підтримки.

Контекстні пропозиції ” від “надійних партнерів” з’являються внизу звичайних пошукових пропозицій( поки що внизу), взятих з закладок, історії браузера і відкритих вкладок – менш нав’язлива версія пошукової реклами, але технічно все ще реклама.

Після оновлення до новітньої версії браузера firefox може видати спливаюче вікно з питанням, чи хочете ви включити “контекстні пропозиції” або змінити налаштування. Якщо ви випадково включили будь-яку з функцій firefox suggest, не звернувши належної уваги (адже все хоч раз так робили, так?), ви все одно можете відключити їх:

  • натисніть на меню “гамбургер” , а потім виберіть “налаштування”;
  • натисніть на “конфіденційність та безпека” на бічній панелі та прокрутіть до “адресний рядок – firefox suggest”;
  • встановіть або зніміть прапорець для контекстних пропозицій, щоб увімкнути або вимкнути цю функцію;
  • встановіть або зніміть прапорець для “періодичних спонсорованих пропозицій”.