Флагманська nvidia geforce rtx 3090 ti вийде в січні 2022 року

15

У розпорядженні авторитетного спеціалізованого видання videocardz потрапили нові матеріали з характеристиками флагманської відеокарти geforce rtx 3090 ti sku. Вона готується до випуску, і нещодавно її специфікація була передана партнерам nvidia.

Перше, що вдалося дізнатися з нових документів – нова флагманська модель лінійки rtx 30 буде називатися не rtx 3090 super, а більш звично – rtx 3090 ti. Вона отримає більше обчислювальних ядер, ніж “стандартна” rtx 3090, з’являться численні зміни в конфігурації її підсистем пам’яті, живлення та ін.

Найважливіше-це істотне зростання потужності в порівнянні зі стандартним зразком rtx 3090. За наявними даними, rtx 3090 ti матиме tdp до 450 вт. Це на цілих 100 вт більше, ніж у “оригінальної” відеокарти.

Поки немає повної впевненості в тому, що вказане значення потужності не відноситься тільки до референтної rtx 3090 ti. Фактично воно може бути знижено при випуску клонів партнерами. Втім, ця інформація вже не настільки нова, тому що раніше про те ж повідомляв інформатор під ніком kopite7kimi. Отриманий документ підтвердив його чутки.

Новим стало те, що в чутках від kopite7kimi не згадувався новий роз’єм живлення відеокарти. Раніше вважалося, що на цю відеокарту буде встановлений 12-контактний роз’єм molex microfit. Але, за свіжими чутками, в ній з’явиться 16-контактний роз’єм microfit 3.0, що підтримує стандарт pcie gen5.

У документі nvidia немає точної згадки, що буде встановлений саме цей роз’єм. Вказано тільки те, що він виявиться 16-контактним. Але оскільки поки є відомості тільки про один 16-контактному роз’ємі з форматом microfit, то названий саме microfit 3.0.

Однак з роз’ємом micro-fit 3.0 пов’язані деякі обмеження: за своїми поточними параметрами, він не відповідає електричним характеристикам нового інтерфейсу. Є припущення, що його параметри можуть бути переглянуті.

Багато стане зрозуміло в листопаді, коли з’явиться інформація про сумісних материнських платах. З їх параметрів і опису можна буде зробити остаточний висновок про вибраному роз’ємі.

роз’єм molex-16-контактний роз’єм micro-fit 3.0. Джерело: molex

Згадка нового роз’єму змушує задуматися над тим, чи отримає нова відеокарта інтерфейс pcie gen5. Очевидно, що якщо сумісність з pcie gen5 не буде підтверджена, то немає ніякого сенсу в установці іншого роз’єму.

Ще одна нова інформація стосується приросту пропускної здатності буферної відеопам’яті до 21 гбіт/с. У експертів вже є підтвердження, що на новій відеокарті будуть встановлюватися більші, 2-гігабайтні модулі пам’яті замість модулів на 1 гбайт, як у поточних моделей. Це означає, що в еталонній відеокарті потрібно використовувати нову схемотехніку.

Цікаво, що, за чутками, перехід на 2-гбайт модулі також відбудеться і з відеокартами rtx 3070 ti 16gb, але там заміна схемотехніки не буде потрібно.

За чутками, флагманська відеокарта rtx 3090 ti буде випущена в січні 2022 року разом з двома іншими моделями: nvidia geforce rtx 3070 ti 16 gb і rtx 2060 12 gb.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих відеокарт для ігор . Вибрати кращу відеокарту для ігор непросто – для кого-то кращою може бути найдоступніша відеокарта, для інших найпродуктивніша. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо щомісяця оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу відеокарту для ігор в будь – якій ціновій категорії-від дешевше $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “краща відеокарта для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також:

відеокарти amd, nvidia, microsoft можуть стати місцем для розміщення шкідливого коду15:03 01.09.2021