Gmini випустила пристрій для читання електронних книг

379

Gmini представила пристрій для читання електронних книг MagicBook M5. Новинка використовує технологію електронного чорнила E-Ink VizPlex, що робить її безпечною для зору і забезпечує тривалий час роботи від акумулятора. Елегантний «рідер» виконаний в сніжно-білому або вугільно-чорному корпусі товщиною всього 7.7 мм і вагою не більше 150 м з урахуванням вбудованої батареї. При скромних розмірах, пристрій володіє 5-дюймовим екраном E-Ink з роздільною здатністю 800х600 пікселів, здатним відображати до 16 градацій сірого. Завдяки цьому MagicBook M5 підійде не тільки для читання, але і для перегляду фотографій у форматах JPG, GIF, PNG або BMP.

Gmini MagicBook M5 підтримує як звичайні текстові формати з розміткою і без — TXT, PDF, RTF і HTML, так і спеціалізовані бібліотечні формати з обкладинками, зручним поділом на глави і наочним змістом ePUB і FB2. Завантажити книги та інші мультимедійні файли можна через miniUSB-порт при підключенні до ПК, при цьому для зберігання використовуються карти пам’яті microSD ємністю до 32 Гб.

«Рідер» MagicBook M5 русифікований: це стосується не тільки перекладу меню, але і набору шрифтів. Якщо ж ні одна з вбудованих стіна не відповідає смаку, користувачу надана можливість завантаження власних шрифтів формату TrueType.

Керувати «рідером» просто: найбільш часто використовувані функції прив’язані до власних клавіш на кнопкової панелі. Так, наприклад, можна швидко змінити масштаб шрифту, змінити гучність або потрапити в контекстне меню. Для переміщення по головному меню можна використовувати як джойстик з центральною клавішею підтвердження, так і цифрову клавіатуру. Також просто переміщатися по тексту в режимі читання: підтримуються закладки, а також перехід на задану сторінку. Екран «рідера» автоматично розгортається по команді від гравітаційного датчика, проте цю функцію можна відключити і розгортати дисплей при необхідності вручну через контекстне меню.

Крім іншого Gmini MagicBook M5 має непогані «вокальні дані: він здатний відтворювати аудіофайли у форматах MP3, WMA, OGG, WAV і навіть оснащений FM-тюнером. Музику і радіо можна слухати в фоновому режимі одночасно з читанням. Для виведення звуку використовуються навушники, підключені до 2,5-мм роз’єму.

Вбудованого ємного акумулятора на 1100 маг вистачить, щоб прочитати більше 10 книг (точне число залежить від кількості сторінок у книзі і розміру шрифту), адже екран E-Ink VizPlex витрачає енергію тільки при перегортанні сторінок. До повного розряду батареї можна переглянути 8 тис. сторінок, послухати улюблених ді-джеїв на FM-радіохвилях протягом 20 годин або музичний програвач — протягом 10 годин.

Рекомендована вартість Gmini MagicBook M5 складає 7300 рублів.