Intel підтвердила специфікації мобільних процесорів alder lake – p і h

37

Компанія intel представила керівництво для розробників для своєї нової лінійки процесорів core 12-го покоління. Тут йдеться про дії з оптимізації програмного забезпечення для гібридних архітектури на кшталт alder lake.

У цих процесорів буде два типи ядер: невелике економічне і велике продуктивне. Ці ядра призначаються для виконання різних завдань. Приходять на зміну tiger lake-u процесори alder lake-p матимуть максимум 2 продуктивних ядра і 8 економічних. Серія h отримає 6 продуктивних ядра і 8 економічних.

У керівництві йдеться головним чином про програмну реалізацію під гібридні процесори. Тут описується відсутність оптимізації,» хороший сценарій «і»кращий сценарій”. Відсутність оптимізації не означає, що процесор не зможе розподіляти робочі навантаження, але іноді подібний розподіл може виконуватися неправильно, якщо алгоритм планування не зуміє розпізнати завдання.

Хороший сценарій означає, що додаток знає про наявність гібридної архітектури процесора. Головні завдання будуть передаватися на продуктивні ядра, другорядні і фонові на економічні.

Кращий сценарій у всіх подробицях описує розподіл робочих навантажень на економічні ядра. На них повинні виконуватися такі завдання, як компіляція шейдерів, мікшування звуку, потокова передача ресурсів, декомпресія, будь-які інші некритичні завдання.

Також відзначається ігрова продуктивність процесорів alder lake-s для настільних комп’ютерів. В іграх може бути задіяно більше 6-8 ядер.

У документах говориться, що нові процесори будуть представлені для настільних комп’ютерів, ноутбуків, ультрабуків і пристроїв 2 в 1. Для комп’ютерів процесори випустять 4 листопада. Мобільні процесори очікуються не раніше 1-го кварталу наступного року.