Кращі зовнішні та портативні накопичувачі: поточний аналіз ринку

56

Кращі зовнішні та портативні накопичувачі / вступ

Зовнішній жорсткий диск або ssd-це універсальний накопичувач. Це компактний пристрій, що дозволяє переносити великі файли (або велике число невеликих файлів) між різними комп’ютерами, здійснювати резервне копіювання важливих даних, зберігати матеріал з фото – або відеокамери і вирішувати безліч інших завдань.

На ринку присутні десятки різних моделей, яку ж з них вибрати? чи варто звернути увагу на більш швидкий, більш захищений і більш дорогий зовнішній ssd або віддати перевагу більш доступний і ємний вінчестер, що складається з крихких рухомих частин? щоб допомогти вибрати найкращий зовнішній накопичувач для ваших потреб, ми ретельно протестували найпопулярніші моделі і підготували наші рекомендації.

Кращі зовнішні і портативні накопичувачі / останні оновлення

У статті “кращі зовнішні і портативні накопичувачі ” з’явилася нова категорія ” кращий thunderbolt 3 високої ємності “. До неї увійшов твердотільний накопичувач sabrent rocket xtrm-q (16tb) .

Кращі зовнішні та портативні накопичувачі / зведена таблиця

samsung t7 touch

Кращі зовнішні та портативні накопичувачі / короткі рекомендації щодо вибору

жорсткий диск або ssd? накопичувачі на основі обертових пластин дуже доступні, і моделі ємністю 1 тбайт нерідко продаються за ціною менше 3500 рублів. Однак вони набагато повільніше і значно більш крихкі, ніж твердотільні диски. Якщо вам не потрібні сховища на кілька терабайт і ви часто носите накопичувач з собою, то має сенс заплатити більше за портативний ssd. Такий диск також значно швидше як при читанні, так і при записі великих обсягів даних. Але якщо вам потрібна дуже велика ємність, вінчестер у багатьох випадках буде найкращим вибором, оскільки багатотерабайтні ssd обійдуться в кілька десятків тисяч рублів, в той час як портативний вінчестер на 4 тб може коштує менше 7000 рублів.

не використовуйте портативний жорсткий диск в якості єдиного резервного сховища. портативні вінчестери складаються з обертових скляних або металевих пластин, що робить їх не кращим вибором в якості основного резервного сховища — особливо якщо ви їх носите з собою. В даному випадку варто віддати перевагу портативні ssd, хоча не зайвим буде додатково перестрахуватися і зберігати важливі дані на десктопному накопичувачі і/або в хмарному сервісі. Обладнання завжди може вийти з ладу, а портативні диски досить компактні і їх легко випадково втратити.

Кращі зовнішні та портативні накопичувачі / головна інформація про інтерфейси

thunderbolt 3 забезпечує найвищу швидкість обміну даними, але ви не зможете підключати накопичувач з thunderbolt 3 до пристрою без підтримки thunderbolt 3, навіть якщо у нього є фізичний порт usb type-c.

usb 3.1 gen2 – найостанніша версія добре знайомого всім інтерфейсу, і вона пропонує максимальну швидкість для пристроїв, оснащених тільки портами usb. Але для отримання цих максимальних показників вам будуть потрібні пристрої з підтримкою саме usb 3.1 gen2.

usb 3.0 / 3.1 gen1 (обидва стандарти практично не відрізняються за пропускною здатністю) — все ще досить швидкий інтерфейс для зовнішніх накопичувачів з теоретичною швидкістю до 640 мбайт в секунду, і його більш ніж достатньо для роботи з вінчестерами, навіть в raid-масивах.

Не забувайте про те, що якщо у вас є внутрішній накопичувач, ви з легкістю можете перетворити його в портативний. У продажу є маса зовнішніх корпусів для 2,5-і 3,5-дюймових дисків за надзвичайно доступними цінами.

І навіть якщо ви замінили накопичувач формату m. 2 в ноутбуці або десктопі, є можливість перетворити звільнилася планку в зовнішній накопичувач. На прилавках можна знайти корпуси з підтримкою nvme від mydigitalssd і pluggable, а для планок з інтерфейсом sata призначений корпус silverstone ms09. Якщо ви хочете зібрати компактний швидкий ssd, але поки ще не вибрали конкретний накопичувач, ми рекомендуємо wd blue sn500 m. 2 nvme ssd. Він випускається всього в двох варіантах ємністю 256 і 500 гбайт, але він дуже швидкий для зовнішнього диска, а старша модель коштує в деяких інтернет-магазинах менше 5200 рублів. При цьому 256-гігабайтний варіант при половинній ємності обійдеться вже приблизно в 3800 рублів, і це не настільки вигідне придбання.

При виборі корпусу для m. 2-накопичувачів обов’язково звертайте увагу на підтримуваний інтерфейс, sata або nvme, вони несумісні. І майте на увазі, що корпуси для самостійної установки накопичувачів зазвичай не настільки захищені від проникнення пилу і вологи, як заводські зовнішні накопичувачі із заявленими рівнями захисту.