Китайська компанія xiao-i-robot через суд зажадала заборонити продажі iphone 13

10

Видання south china morning post повідомляє, що китайська компанія xiao-i-robot звернулася в суд з вимогою заборонити продажі в країні смартфонів iphone 13. Їх анонс намічений на 14 вересня. Китайська компанія зажадала також заборонити виробництво нових смартфонів.

Компанія shanghai zhizhen intelligent network technology, відома як xiao-i robot, займається ai та робототехнікою. У минулому році вона вже подавала судовий позов на apple на суму 1,4 млрд доларів. Тоді в своїй заяві вона стверджувала, що apple порушила її патент, пов’язаний з роботою віртуального помічника, що нагадує siri. Xiao-i-robot попросила суд накласти на apple вимогу, що забороняє їй ” виробляти, використовувати, згадувати про продажі, продавати і імпортувати» будь-які продукти , які порушують патент, включаючи всі пристрої, що підтримують сервіс голосового помічника siri.

Цього разу xiao-i-robot звернулася до вищого народного суду шанхаю. Компанія знову попросила суду заборонити apple займатися виробництвом і продажем смартфонів iphone. Заява була опублікована в офіційному акаунті компанії в мережі wechat.

За кілька годин до того, як apple розмістила в соціальній мережі wechat своє оголошення про майбутній захід «california streaming», яке має відбутися 14 вересня, компанія xiao-i-robot звернулася до керівництва wechat з вимогою заблокувати обліковий запис apple.

Виконавчий директор xiao-i-robot юань хуей заявив, що apple не поважає права на інтелектуальну власність компанії.”apple повинна негайно припинити свої порушення, видалити з магазинів і припинити продаж супутніх товарів», – зазначив юань.

Якщо суд шанхаю накладе судову заборону, спираючись на заяву xiao-i-robot, то це може істотно вплинути на роботу ланцюжків поставок комплектуючих, якими користується apple. Хоча будь-яке рішення, яке прийме суд, навряд чи матиме який-небудь вплив на майбутній анонс iphone 13, проте воно здатне зіграти важливу роль у виробництві смартфонів iphone в китаї.

Компанія apple вже надала свою офіційну відповідь виданню south china morning post. У ньому зазначено, що siri«не містить будь-яких функцій, згадуваних в патенті<компанії xiao-i robot>, що відносяться до ігор і технологій обміну миттєвими повідомленнями». Більш того, apple звернула увагу, що вона вже привертала до оцінки китайських сертифікованих експертів. Вони “прийшли до висновку, що apple не порушує технології, якими володіє компанія xiao-i robot”.

Раніше редакція thg.ru опублікувала статтю про штучний інтелект . Штучний інтелект вже давно зайняв важливе місце в науково-фантастичній літературі і голлівудських блокбастерах. Саме вони формують думку більшості людей про те, що з себе представляє ші, і чого від нього слід очікувати. Але наскільки ця думка відповідає реальному стану речей? давайте розбиратися. Детальніше про це читайте в статті “штучний інтелект : правда і вигадка”.

читайте також: