Lexand представив два GPS-навігатора з підтримкою «пробок»

400

«Лександ» (торгова марка Lexand), розробник пристроїв для супутникової GPS-навігації, оголосив про чергове розширення продуктової лінійки і початку продажів двох нових навігаторів серії Touch – Lexand Si-512 Plus і Lexand Si-515 Plus. Ключова особливість новинок – наявність вбудованого модуля Bluetooth, який дозволяє використовувати їх в якості системи «вільні руки» для мобільного телефону, а також завантажувати з Інтернету інформацію про пробки на дорогах.

Lexand Si-512 Plus і Lexand Si-515 Plus, що відносяться до серії Touch, являють собою автомобільні навігатори з діагоналлю дисплея 4,3 і 5 дюймів відповідно. Дозвіл матриць – 272х480 точок, причому так звані «бортики» в новинках відсутні (тобто, екрани не втоплені в корпус).

Товщина моделей не перевищує 13 мм. Завдяки компактним розмірам і малій вазі моделі можна носити, наприклад, в кишені сорочки або в дамській сумочці. Окремої згадки заслуговують використані матеріали: задні панелі новинок оброблені приємним на дотик пластиком типу «софт-тач», який не ковзає і практично не дряпається, а поверхня дисплеїв в заводських умовах покривається покриттям шаром. Лицьові панелі навігаторів прикрашають сріблясті рамки «під метал». В обох моделях реалізована система автоматичного регулювання яскравості екрану в залежності від рівня освітленості.
Модуль Bluetooth в парі з вбудованими динаміком і мікрофоном дозволяють задіяти Lexand Si-512 Plus і Lexand Si-515 Plus, як автомобільну систему гучного зв’язку-для цього слід лише підключити мобільний телефон до навігатора по бездротовому каналу. Стільниковий апарат, у свою чергу, може бути використаний в якості GPRS-модему (профіль Bluetooth DUN): мережа оператора використовується для завантаження інформації про пробки на дорогах.

В основі новинок лежить апаратна платформа на базі чіпсета SiRF AtlasIV і центрального процесора з частотою 500 МГц (архітектура ARM11). Платформа помітно швидше за своїх попередників; крім того, вона підтримує технологію SiRF Instant Fix II: додаток до кешуванню даних знайдених супутників можливо і прогнозування їх розташування на строк до трьох днів вперед. Таким чином, навігатор зможе стартувати в «теплом» режимі протягом трьох діб з моменту останнього включення. Раніше «теплий старт» можна було зробити не пізніше, ніж через шість годин.

В якості програмної платформи в навігаторах використовується Windows CE.NET 6.0, доповнена фірмовою оболонкою з приємними оку великими піктограмами. На них зручно натискати навіть на великій швидкості, не відволікаючись від дороги. Інтерфейс адаптований для управління пальцями, хоча в комплект поставки Lexand Si-512 Plus і Lexand Si-515 Plus, входить і стилус.

Lexand Si-512 Plus і Lexand Si-515 Plus можна використовувати в якості медіаплеєра: пристрої підтримують роботу з форматами MP3, AVI, WMV, MPEG, JPEG, BMP і пр. і відображати текстові документи. Для зберігання контенту передбачено 128 Мб вбудованої пам’яті, а також слот для флеш-карт microSD/microSDHC ємністю до 16 Гб.

Кожне з пристроїв Lexand може комплектуватися одним з трьох навігаційних пакетів: «Навітел Навігатор», «Сітігід» і «Прогород». Більш того, на навігатор можна встановлювати одночасно кілька різних програмних продуктів, оперативно перемикаючись між різними системами за допомогою спеціального пункту системного меню.

Рекомендована роздрібна ціна моделей Lexand Si-512 Plus і Lexand Si-515 Plus становить 6 тис. і 7 тис. руб. відповідно.