Майбутнє за «електронними» газетами!

416

Чи Думали ми, що прийде час, коли те, про що тільки мріяли, стане дійсністю? Сьогодні цілком реально замовити культиватори, купити комп’ютер онлайн, встановити «розумний будинок», придбати робота для домашнього прибирання… Все навколо нас вдосконалюється і видозмінюється в кращу сторону. Не стануть винятком і друковані видання. Пам’ятаєте фільм про Гаррі Поттера, де жителі чарівного світу читали справжні живі газети, на яких герої фотознімків рухалися? Так от ми, по всій видимості, в недалекому майбутньому теж будемо читати такі. Тільки, крім цього, можливості «розумного» папери дозволять їй реагувати на дотики: змінювати малюнки, програвати звук і т. д. А вже любителі коміксів будуть відчувати абсолютно фантастичні відчуття.

Екран, який нещодавно продемонстрували південнокорейські розробники з компанії LG Display, відрізняється зручними для тримання в руках розмірами – 25х40 см і товщиною близько 0,2 мм. Таким чином, цей «лист» може лежати згорнутим трубочкою у вас в кишені, як звичайна газета. Як стверджують творці цієї новинки, винайдений монітор є самим великим гнучким екраном з усіх існуючих на даний момент аналогів, на якому буде зручно читати хоч статті по темі «бензокоси продаж», хоч політичні новини зарубіжжя.

Взагалі, технології «електронного» надтонкої папери вже мало кого дивують сьогодні. Взяти хоча б електронні «читалки», типу Sony Reader або Amazon Kindle. Однак нове творіння LG Display – це не просто тонкий екран. Він ще і гнучкий. Для цього в якості основи використовувалося не скло, а металева фольга.

«Жива» газета є сучасним електронним пристроєм, структура якого включає мікроскопічні сенсори і динаміки, удруковані з допомогою «проводять» чорнила, яке містить крихітні частинки срібла. Варто тільки доторкнутися до цієї диво-паперу, як вона тут же «зчитує» дотик у відповідності з інструкціями, закладеними в неї. У міру того як По чорнилу змінюється протягом струму, відбувається зміна зображення, а завдяки мініатюрним динамікам, і відтворення звуку. Тим не менш, інтерактивна газета у своїй основі залишається лише папером, і саме в неї вдруковують проводять матеріали. Так що у відповідності з цим, вартість такої газети не буде особливо відрізнятися від вартості на «класичні» видання.

Конструкція інтерактивної папери включає в себе три шари. Перший – зовнішній, на який наносяться інформаційні тексти та ілюстрації. Середній шар містить провідні чорнило. Третій є щільною основою. Відповідно, якщо замінити середній шар, то можна міняти і функції папери. Така можливість буде надзвичайно корисна для різноманітного застосування. Наприклад, уявіть собі вершкове морозиво в обгортці, яка сама попросить його з’їсти, або постер якогось фільму жахів, який, варто до нього доторкнутися, видасть моторошний звук.

Пристрій від LG Display не передбачає використання внутрішнього підсвічування, так що, читаючи статті про тракторах, минитракторах або любовну історію тривалий час, ваші очі не будуть перенапружуватися від надмірної контрастності. Так і енергоспоживання теж приємно здивує своїми низькими показниками, адже енергія буде витрачатися тільки для відновлення зображення. Завдяки цим якостям, інтерактивна папір стане основою «електронних» газет майбутнього.

* Опубліковано на правах реклами

Читати їх буде так само зручно і просто, як звичайні паперові газети, а свіжі новини на них будуть з’являтися таким же шляхом, як і на улюблених сайтах – по мірі надходження. При цьому, зауважте, ніяких друкарень і використання мільйонів тонн паперу! І найголовніше перевага електронних пристроїв полягає в їх інтерактивності, здатної повністю змінити весь процес читання газет.