Найпотужніший у світі магніт на термоядерному реакторі iter здатний підняти авіаносець (2 фото)

5

Найпотужніший магніт у світі відправляється до франції для установки в активній зоні експериментального термоядерного реактора iter. Планується, що реактор iter зможе реалізувати можливість генерації термоядерної енергії в промислових масштабах шляхом відтворення процесу, аналогічного термоядерним процесам, що відбуваються на сонці.

Магніт являє собою центральний соленоїд і на увазі величезної потужності поставляється по частинах. Конструкція магніту після повного складання матиме висоту – 18 метрів, ширину – 4,2 метра і масу-близько 1000 тонн. При напруженості магнітного поля 13 тесла магніт буде генерувати поле, яке приблизно в 280 000 разів сильніше, ніж власне магнітне поле землі. В результаті буде виникати сила, яка здатна утримувати авіаносець, або в два рази більша, ніж тяга, необхідна для зльоту з землі космічного корабля.

Магніт складатиметься з шести модулів, кожен з яких міститиме 43 кілометри спіральних надпровідників зі сплаву ніобій-олово. Після установки модулів вони будуть залиті 3800 літрами епоксидної смоли і відправлені на будівельний майданчик iter у франції з заводу general atomics в каліфорнії. Перший модуль вже прибув до франції, і його фотографія опублікована в twitter.

На сьогодні експериментальний реактор iter є найбільшим у світі і дозволяє сподіватися, що вчені зможуть досягти позитивного балансу процесу термоядерного синтезу. Дата запуску реактора намічена на 2025 рік. Вчені та інженери, що працюють над проектом, планують створити реактор, який буде виробляти більше енергії з палива, ніж потрібно для підтримки реакції термоядерного синтезу. Планується, що в ході тестування буде згенеровано 500 мегават корисної енергії при витрачених 50 мегават.