Насосне обладнання в різних галузях промисловості

108

Конструкція обладнання для перекачування середовищ має дуже суттєві відмінності в залежності від сфери застосування і функціонального відмінності. Сьогодні відбувається активний розвиток промислового і легкого виробництва, таким чином є необхідність розробляти нові технології, які будуть відповідати мінливим технологічних процесів і появи нової продукції. Таким чином, зараз ринок насосного обладнання поділяється за функціональним призначенням і застосуванням по основним галузям.

У сфері атомної енергетики використовуються спеціальні промислові насоси та агрегати, адаптовані для енергетичної промисловості. Вони вважаються найбільш складними в конструкції, тому вони повинні відповідати вкрай високому вимогу до стабільності роботи і вибухобезпеки. Ці агрегати використовуються у важких умовах підвищеної температури, вологості, тиску, тому надійність і міцність конструкції дуже важлива.

У сфері сільського господарства та будівництва застосовуються насоси, що перекачують воду, а також піщано-глиняні суміші. Крім того, нерідко потрібні фекальні агрегати, які конструктивно мало чим відрізняються від будівельних насосів. Велике застосування знаходять самовсмоктуючі насоси для води, які застосовуються також у бетонно-цементних установок та інших агрегатах. Багато агрегати в цій галузі мають справу з абразивними середовищами, таким чином важливо стежити за надійністю і міцністю робочих органів насосів. Також важливо забезпечувати легку промивку і можливість роботи в польових умовах з автономним живленням або від дизельного двигуна.

Обладнання для хімічної промисловості практично повністю поставляється підприємством Технохим і Электрогидромаш. Вітчизняне обладнання високо цінується на хімічних виробництвах, тому як вони найкращим чином пристосовані до російських реалій виробництва. Проектування агрегатів відбувається індивідуально на підставі фізико-хімічних властивостей середовища, з якою необхідно працювати. Найпоширеніші вимоги до насосного обладнання – це вибухозахищеність, коррозиустойчивость, герметичність і екологічність.

У сфері ЖКГ також необхідно насосне обладнання. З його допомогою відбувається організація систем водопостачання та опалення, таким чином, потрібне обладнання для перекачування чистої холодної або гарячої води. Обладнання для ЖКГ повинно відповідати наступним вимогам – енергоефективність, економічність, надійність, ремонтопридатність і можливість гнучкого регулювання параметрів середовища. Часто використовуються агрегати з регульованим електроприводом.

У паливно-енергетичній сфері необхідна перекачування палива, нафтопродуктів та паливних сумішей. Таким чином, широко використання потужних насосів, оснащених вибухозахищеними електродвигунами. Нафтопродукти мають високу корозійну активність, таким чином для виробництва робочих органів насосів застосовуються такі металеві сплави, які стійкі до впливу нафти і продуктів її переробки.

* На правах реклами