Перші навігатори Lexand на новій платформі SiRFatlasV

169

«Лександ» представив чотири нові моделі автомобільних навігаторів: Lexand Si-530, Lexand Si-535, Lexand Si-512+ (plus) A5 і Lexand Si-515+ (plus) A5. Ключова особливість новинок — апаратна платформа SiRFatlasV, яка володіє рядом переваг в порівнянні з чіпсетом попереднього покоління SiRFatlasIV: більш високою швидкістю роботи, економічністю і точністю.

Навігатори Lexand Si-530 і Lexand Si-535, забезпечені сенсорними дисплеями з діагоналлю 4,3 і 5 дюймів відповідно, приходять на зміну моделям Lexand Si-512 і Lexand Si-515. У свою чергу, Lexand Si-512+ (plus) A5 і Lexand Si-515+ (plus) A5 є спадкоємцями навігаторів Lexand Si-512+ (plus) і Lexand Si-515+ (plus). Дизайн і функціональність пристроїв залишилися незмінними, тоді як швидкість їх роботи зросла приблизно на 20%. Крім того, чіпсет SiRFatlasV економічніше — в режимі сну економія заряду батареї досягає 10%.

Платформа SiRFatlasV комбінує на одному чіпі процесор з тактовою частотою 500 або 667 МГц, автономне DSP-ядро діапазону GPS/Galileo з підтримкою технологією SiRFAlwaysFix, контролери пам’яті DDR2-400, Mobile DDR, SD/MMC/MMC+ і NAND, аудіо ЦАП, контролер сенсорної панелі дисплея LCD, акселератор постобробки відео, інтерфейс USB 2.0 і інші інтерфейси обміну даними. Такий високий рівень інтеграції зменшує загальну кількість деталей, знижує витрати сировини, знижує споживану потужність і вимоги до електроживлення, зменшує габарити монтажної плати і спрощує виробництво.

На додаток до зниження енергоспоживання і вартості, технологія SiRFAlwaysFix допомогою власних алгоритмів здійснює прогнозування орбітального положення, що дозволяє досягти набагато більш швидкого коригування при старті: SiRFatlasV постійно підтримується в стані гарячого запуску без включення GPS-приймача (що привело б до зайвих витрат енергії). Також SiRFAlwaysFix використовує нову технологію SiRFHibernation, яка забезпечує можливість повного відключення живлення DRAM, коли система переходить в режим очікування. У комплексі SiRFAlwaysFix і SiRFHibernation дозволяють виробникам досягти більш тривалого терміну роботи від акумулятора при збільшенні швидкості роботи GPS.

Lexand Si-530, Lexand Si-535, Lexand Si-512+ (plus) A5 і Lexand Si-515+ (plus) A5 значно «спритніше» попередників: це стосується і роботи операційної системи Windows CE 6.0, і «вкривав» її фірмового інтерфейсу, і відображення навігаційних карт, і плавність відтворення відео. Підтримка технології Instant Fix II забезпечує кешування даних ефемерид супутників і їх прогнозування на строк до трьох днів. В результаті навігатори можуть стартувати в «теплом» режимі протягом трьох днів з моменту останнього включення. Старі чіпсети — наприклад, SiRFstarIII — забезпечували «теплий старт» лише протягом трьох годин.

Всі новинки обладнані 128 Мб оперативної пам’яті та флеш-накопичувачем ємністю 2 Гб; розширити масив можна за допомогою флеш-карт формату MicroSD/MicroSDHC ємністю до 16 Гб. Дозвіл екранів у всіх випадках становить 272х480 точок. Дисплеї знаходяться на одному рівні з передньою панеллю, так що заважають пальцьового управління «бортиків» навігатори позбавлені. Крім того, на екрани в заводських умовах нанесено покриття антивідблиску, а за автоматичне регулювання яскравості їх підсвічування відповідає вбудований датчик освітленості.

Lexand Si-530, Lexand Si-535, Lexand Si-512+ (plus) A5 і Lexand Si-515+ (plus) A5 є найбільш компактними на російському ринку рішеннями на основі SiRFatlasV — їх товщина не перевищує 13 мм Задні панелі пристроїв оброблені пластиком типу «софт-тач» (ефект прогумованого покриття). Лицьові частини навігаторів оперезані рамками «під метал».

Моделі Lexand Si-512+ (plus) A5 і Lexand Si-515+ (plus) A5 обладнані модулем Bluetooth, який дозволяє завантажувати інформацію про пробки на дорогах за допомогою мобільного телефону, який виступає в якості модему. Крім того, навігатори можна використовувати як автомобільну систему гучного зв’язку або інтернет-планшет — для перегляду сайтів передбачений браузер Internet Explorer складу програмної платформи Windows CE 6.0.

Кожне з нових пристроїв Lexand може комплектуватися одним з трьох навігаційних пакетів, встановлюваних у вбудовану пам’ять навігаторів: «Навітел Навігатор 3.5», «Прогород» або «Сітігід 3.8». Традиційно підтримується установка відразу декількох різних програмних продуктів для навігації з можливістю перемикань між ними в режимі реального часу з системного меню за допомогою опції «Шлях навігації».

Нові навігатори Lexand на платформі SiRFatlasV доступні в роздрібних мережах з середини жовтня 2010 року. Рекомендована роздрібна ціна пристроїв становить: Lexand Si-530 – 4,3 тис. руб, Lexand Si-535 – 4,5 тис. крб, Lexand Si-512+ (plus) A5 – 5 тис. руб, Lexand Si-515+ (plus) A5 – 6 тис. руб.