Представлена концепція конкурента space x falcon 9-багаторазова ракета neutron від rocket lab (відео)

40

Компанія rocket lab вперше оприлюднила плани зі створення багаторазової ракети neutron, яка зможе скласти конкуренцію нинішній falcon 9 від space x. В ході онлайн презентації проекту генеральний директор rocket lab назвав neutron «справжнім звіром».

Майбутня космічна ракета neutron належить до середнього класу ракетоносіїв. Вперше про плани створення великої ракети компанія rocket lab повідомила на початку поточного року. Тепер представлені докладні дані проекту. Ракетоносій neutron матиме досить значні розміри: 40 метрів у висоту і 7 метрів в діаметрі.

Максимальне корисне навантаження, яке neutron зможе виводити на низьку навколоземну орбіту, складе 15 000 кг.для багаторазових запусків ця величина складе 8 000 кг. У плани компанії входить виведення neutron на стартовий майданчик в 2024 році, а перші комерційні запуски намічені на 2025 рік.

В даний час rocket lab працює з малими ракетоносіями electron. Конкурент spacex falcon 9 може піднімати на низьку навколоземну орбіту до 22 800 кг корисного вантажу. В даний час в rocket lab розробляється новий ракетний двигун archimedes, який і буде встановлений на neutron.

Сім двигунів archimedes будуть виводити перший ступінь neutron в космос, а восьмий такий же двигун буде працювати на другому ступені після виходу на орбіту. При цьому перший ступінь буде повертатися на стартовий майданчик для підготовки до наступного старту.

Однією з унікальних особливостей конструкції ракети neutron є її обтічник або носова частина, що отримала неофіційну назву «обтічник голодного бегемота». Обтічник пов’язаний з корпусом ракети і не відділяється від нього при виході в космос. Після виходу на орбіту обтічник розкривається і випускає другий ступінь, а сам при цьому повертається на землю для подальшого використання. При цьому для другого ступеня не потрібне створення важкої оболонки.

У плани rocket lab входить створення ракети, здатної здійснювати повторний запуск протягом доби після першого польоту в космос. На сьогодні компанія не працює над створенням капсули для астронавтів, і neutron буде виключно вантажною ракетою. Перші вогневі випробування двигунів archimedes заплановані на наступний рік.