Представлений розтягується дисплей samsung, що демонструє об’ємне відео (відео)

11

З роками oled панелі samsung еволюціонували від жорстких екранів до гнучких і складних, і тепер, схоже, наступним кроком розвитку технології можуть стати розтягуються панелі, що перетворюють плоске зображення в об’ємне. Таку концепцію компанія samsung display продемонструвала на виставці global tech korea 2021.

Концептуальна oled панель має діагональ 13 дюймів. Для демонстрації можливостей розтягується дисплея розробники показали відео з вируючої лавою. Апаратний елемент, розташований за розтягується oled панеллю, буквально “виштовхує” поверхню екрану назовні і додає третій вимір до двовимірної поверхні дисплея.

Вперше технологія розтягуваних панелей була представлена samsung ще в 2017 році. Подальший розвиток і створення концептуальних моделей поки не виявило конкретних методів застосування технології в реальних пристроях, таких як смартфони або ноутбуки.

Одним з варіантів використання об’ємного екрану в практичних цілях є допомога незрячим людям шляхом відображення на дисплеї символів шрифту брайля. Враховуючи, що з часу демонстрації samsung перших гнучких дисплеїв до практичного виходу на ринок galaxy fold пройшло близько 6 років, перші пристрої, що використовують ефект тривимірного екрану можуть з’явитися на ринку тільки через кілька років.