Qualcomm представила платформи snapdragon 8cx gen 3 і 7c + gen 3, розширивши можливості мобільних комп’ютерів

48

Snapdragon 8cx gen 3-перша в світі 5нм-платформа для пк з ос windows і хромбуків демонструє чудові можливості мобільності і продуктивність з ші-прискоренням.

головне • snapdragon ® 8cx gen 3 – наша найефективніша підключена платформа для преміальних мобільних пк.* блискавичний зв’язок 5g, розширені можливості відео і аудіо, безпека від чіпа до хмари, іі-прискорення, багатоденна автономна робота.* snapdragon 7c + gen 3 пропонує безпрецедентні можливості 5g-зв’язку і штучного інтелекту для доступних пк з ос windows і хромбуків початкового рівня.* snapdragon залишається лідируючою платформою для інноваційних пристроїв і додатків.

Гаваї, 1 грудня 2021 р. – qualcomm technologies, inc. В ході чергової щорічної конференції snapdragon tech summit повідомила про розширення портфоліо рішень для завжди включених і підключених пк (always on, always connected pc) і представила обчислювальну платформу snapdragon 8cx gen 3, розроблену для забезпечення продуктивності і якості, що відповідають вимогам користувачів ультратонких безвентиляторних ноутбуків. Зміцнюючи екосистеми пк з ос windows (windows pc) і хромбуків (chromebook) початкового рівня, компанія представила обчислювальну платформу snapdragon 7c+ gen 3 з надійним зв’язком 5g і просунутим іі-функціоналом. Обидві платформи використовують інтелектуальні підключені технології, завдяки чому кінцеві користувачі зможуть відчути нову якість мобільних обчислень.

«в основі snapdragon 8cx gen 3 лежить технологія, яка перетворила всю індустрію пк, дозволивши створити тонкі, безвентиляторні комп’ютери з революційною продуктивністю в розрахунку на один ват споживаної потужності, імерсивної камерою і аудіосистемою з просунутим іі-прискоренням, блискавичною 5g-зв’язком і наскрізний захистом від чіпа до хмари — – сказав мігель нуньєс( miguel nunes), віце-президент qualcomm technologies, inc. З управління продуктами. – snapdragon 7c + gen 3 піднімає планку пристроїв початкового рівня і дозволяє реалізувати 5g на всіх мобільних комп’ютерах екосистеми. Платформи snapdragon нададуть все, що необхідно замовникам і кінцевим користувачам для вирішення навчальних, домашніх і бізнес-завдань».

Революційна продуктивність в розрахунку на один ват для максимальної продуктивності і ефективності * snapdragon 8cx gen 3, перша в світі платформа для windows pc, виготовлена по техпроцесу 5 нм, забезпечує кращу в своєму класі продуктивність і ефективність. Наш просунутий техпроцес в поєднанні з різними рішеннями оптимізації дозволив істотно поліпшити продуктивність центрального процесора qualcomm ® kryo ™ , зберігши при цьому споживану потужність на рівні попередника, що забезпечило новий рівень ефективності. Завдяки інтеграції нових високопродуктивних ядер продуктивність snapdragon 8cx gen 3 збільшилася на 85% в порівнянні з попереднім поколінням, а показник продуктивності в розрахунку на один ват на 60% вище, ніж у конкурентної платформи x86*. Це означає, що користувачі зможуть більш ефективно працювати з офісними додатками, при цьому ємності батареї вистачить на кілька днів. В ході роботи з графічними додатками, включаючи перегляд веб-сторінок, редагування фото і відео, а також участь у відеоконференціях, істотну допомогу надасть графічний процесор qualcomm ® adreno ™ , чия продуктивність в порівнянні з попередником зросла на 60%. Ця преміальна платформа також підтримує ігри у форматі full hd (до 120 кадрів в секунду) і завдяки оптимізації дозволяє на 50% збільшити ігровий час в порівнянні з певними конкуруючими продуктами**.

Імммерсивні відеоконференції і стрімінг з кришталево чистим звуком і передовим функціоналом роботи камери• на тлі зростаючої популярності відеоконференцій 8cx gen 3 пропонує інноваційні відео – і аудіофункції, забезпечуючи чітке зображення і чистий звук для створення неймовірних вражень на ноутбуці. Використання процесора обробки зображень qualcomm spectra ™ isp з поліпшеним часом включення камери дозволяє на 15% прискорити запуск відеоконференцій в порівнянні з попереднім поколінням. На платформі 8cx gen 3 реалізовані просунуті функції автофокусу, автоматичного балансу білого і автоекспозиції, завдяки чому зображення в ході конференцій microsoft teams і zoom адаптується до рухів учасників і змін освітленості, зберігаючи високу якість. Snapdragon 8cx gen 3 забезпечує кристально чистий звук практично в будь-якому середовищі. За це відповідає технологія шумо – і ехоподавлення qualcomm ® noise and echo cancellation у складі комплексу qualcomm ® voice suite. Застосування ші-прискорювача дозволило ще більше поліпшити чіткість і якість звуку. Це означає, що комп’ютер користувача зможе видаляти небажані фонові звуки, такі як гавкіт домашньої собаки або вуличні шуми. Snapdragon 8cx gen 3 також забезпечує якість на рівні 4k hdr і підтримує до 4 камер в нових розробках.

Розширені можливості ші-прискорювача• вбудовані ші-можливості платформ snapdragon — це не тільки звичні користувачам функції, такі як розпізнавання осіб, розмивання фону і шумозаглушення. На всіх рівнях підтримується оптимізація енергоспоживання для робочих навантажень з ші-функціоналом. 8cx gen 3 забезпечує майже втричі більше в порівнянні з провідною конкурентною платформою ші-прискорення (>29 tops), дозволяючи користувачам відчути всі переваги штучного інтелекту. Популярність ші для поліпшення роботи додатків зростає, і користувачі отримають просунутий функціонал безпеки, нові варіанти застосування та інші багаті можливості.

Безпека від чіпа до хмари * користувачі повинні бути впевнені в безпеці своїх даних, особливо зараз, коли цифровий стиль життя зробив ноутбуки центром роботи, навчання і підключення. Архітектура 8cx gen 3 забезпечує безпеку від чіпа до хмари і вводить новий стандарт захисту даних і пристроїв від зловмисних дій. Крім багаторівневих процесів secure boot рівня чіпсета і захисту стільникового зв’язку, 8cx gen 3 підтримує комп’ютери з захищеним ядром (microsoft secured-core pc) для реалізації захисту «з коробки».

Для керованих систем в корпоративному та освітньому сегментах процесор безпеки qualcomm ® secure processing unit (spu) задіє рішення microsoft pluton security для windows 11 і забезпечує безпечне зберігання конфіденційних даних (параметри доступу, особисті дані, ключі шифрування) безпосередньо на кристалі. 8cx gen 3 підтримує фреймворк безпеки для камери, який включає аутентифікацію windows hello і спеціалізований процесор комп’ютерного зору computer vision, який відстежує присутність користувача і автоматично блокує пристрій при його відсутності. 8cx gen 3 також використовує шифрування оперативної пам’яті, а засоби нульової довіри zero trust із застосуванням додаткових датчиків і моніторингу стану підключення забезпечують аутентифікацію в реальному часі при доступі до корпоративних ресурсів.

Кращі в світі можливості зв’язку на пк-платформі * 8cx gen 3-це найширші можливості зв’язку для завжди підключеного пк. Підтримка модемів snapdragon x55, x62 і x65 5g modem-rf дозволяє реалізувати на комп’ютерах на базі 8cx gen 3 швидкості передачі до 10 гбіт/с. Модуль qualcomm ® fastconnect ™ 6900 підтримує найвищі доступні на сьогодні швидкості wi-fi 6/6e в поєднанні з функціоналом wi-fi dual station, який розроблений спільно з microsoft для windows 11 із застосуванням технології qualcomm ® 4-stream dual band simultaneous. Пристрої на базі 8cx gen 3 легко перемикаються між довіреними мережами wi-fi 6 / 6e і мережами 5g і 4g lte, гарантуючи блискавичне безпечне підключення, що особливо важливо для тих, хто постійно переміщається і використовує комп’ютер для роботи або відпочинку. У поєднанні з видатною ефективністю обчислювальної платформи snapdragon можливість постійного підключення (always connected) дозволяє комп’ютеру завжди залишатися включеним (always on). Щоб приступити до роботи, користувачеві досить натиснути кнопку — комп’ютер включиться миттєво, активуючись практично без затримки.

” мене дуже порадував запуск платформ snapdragon ® , і я сподіваюся побачити їх в пристроях lenovo ™ і motorola. Я поділяю концепцію крістіано (cristiano) щодо загальної підключеності, в якій платформи snapdragon відіграють найважливішу роль. Lenovo і qualcomm визначають напрямки глобальної цифровізації та інтелектуальних перетворень для всіх споживачів і комерційних підприємств, — сказав юаньцин ян (yuanqingYang), голова і головний виконавчий директор lenovo. – ми розширюємо наші технологічні можливості в ході постійної співпраці з qualcomm technologies, грунтуючись на архітектурі, яка інтелектуально об’єднує клієнта, кордон і хмарну мережу (client-edge-cloud-network-intelligence). Разом ми побудуємо розумне майбутнє для всіх”»

” завдяки багаторічній співпраці microsoft і qualcomm technologies замовники отримують інноваційні можливості – від недавно представленої windows 11 до нового surface pro x,-сказав виконавчий віце-президент і головний директор microsoft по продуктам панос панай (panos panay). – ми вважаємо, що в майбутньому пк продовжать відігравати центральну роль у повсякденному житті. Використовуючи обчислювальні технології snapdragon, ми створюємо новий, більш мобільний і підключений комп’ютер, який об’єднує кращі можливості смартфона з потужністю і продуктивністю пк на базі windows”.

Нове покоління комп’ютерів початкового рівнянова платформа snapdragon 7c + gen 3 дозволяє створити новий клас пристроїв початкового рівня з винятковою продуктивністю і просунутими можливостями. Платформа 7c + gen 3 розроблена спеціально для користувачів екосистеми, що охоплює windows pc і chromebook, і виконана по техпроцесу 6 нм. Швидкодія центрального процесора збільшено на 60%, графічного — на 70%.

Продуктивність ші-модуля qualcomm ai engine досягає 6,5 tops, що раніше було непредставимо на початковому рівні. Також вперше на платформі початкового рівня реалізовано підключення 5g, що істотно розширює можливості користувачів недорогих пристроїв. Вбудований модем snapdragon x53 5g modem-rf підтримує 5g-діапазони sub – 6 і mmwave при швидкості завантаження до 3,7 гбіт/с. Модуль fastconnect 6700 з підтримкою wi-fi 6 і 6e розвиває швидкість до 2,9 гбіт/с. Ми залишаємося вірні своїй меті зробити зв’язок більш доступною, і поліпшені технології зв’язку, реалізовані на платформі snapdragon 7c+ gen 3, дозволяють створювати швидкі, просунуті, ефективні завжди підключені і включені windows-пк і хромбуки нового початкового рівня.

Поява пристроїв на базі snapdragon 8cx gen 3 і snapdragon 7c+ gen 3 очікується в першій половині 2022 р.відомості про snapdragon 8cx gen 3 — тут, про платформу snapdragon 7c+ gen 3 — тут. Детальну інформацію про завжди включених і підключених пристроїв на базі платформ snapdragon див.за посиланням.

* за результатами порівняння референсних платформ qualcomm technologies з конкурентними комерційними пристроями в багатопотокових тестах geekbench 5.

**за результатами порівняння референсних платформ qualcomm technologies з конкурентними комерційними пристроями в тестах big rumble boxing.

Час роботи від акумулятора істотно залежить від пристрою, налаштувань, характеру використання та інших факторів. Тести продуктивності і споживаної потужності проводилися qualcomm technologies на референсних платформах qualcomm technologies і конкурентних комерційних пристроях.

Для завжди підключених пк потрібне підключення до мережі.