Розкрито технічні параметри і дата релізу мобільного чіпа mediatek dimensity 2000

17

У найближчому майбутньому компанія mediatek планує вивести на ринок нові флагманські процесори dimensity 2000. Передуючи офіційні повідомлення, інсайдер з китаю з ніком digital chat station розкрив деякі характеристики і повідомив орієнтовну дату офіційного релізу нового покоління чіпів mediatek.

Згідно з відомостями, представленими інсайдером, процесори dimensity 2000 будуть використовувати 4 нм техпроцес на фабриках tsmc. Чіп матиме одне головне» велике ” ядро cortex-x2 з тактовою частотою 3,0 ггц, доповнене трьома високопродуктивними ядрами cortex-a710 і чотирма енергоефективними cortex-510. В результаті продуктивність процесора dimensity 2000 буде на 30-35% більше, ніж у процесорів, що базуються на ядрі cortex-x1. Зростання потужності досягається в тому числі і за рахунок збільшення кеша l3 в два рази.

Обробка графіки в нових чіпах буде покладена на чіп mali-g710 mc10, який, за інформацією arm, володіє продуктивністю на 20% більшою, ніж нині використовувані mali-g78. Крім того новий графічний прискорювач на 35% швидший при роботі з технологіями штучного інтелекту.

За інформацією інсайдера, застосування процесора mali-g710 mc10 в майбутньому флагманському чіпі samsung exynos також перевершить по продуктивності mali-g78 на 30%. У нових процесорах від компанії qualcomm для графічних процесорів буде застосовуватися підвищена до 3,09 ггц частота.

Компанії mediatek, qualcomm і samsung представлять нові флагманські мобільні процесори до січня 2022 року, а перші смартфони на цих чіпах вийдуть на ринок вже в першому кварталі 2022 року.