Сальвадор став першою офіційно визнала біткоіни валютою країною

18

Сальвадор офіційно став першою країною, який прийняв біткоіни в якості офіційної валюти. Цього з різноманітними почуттями чекали жителі сальвадору, економісти і прихильники криптовалют по всьому світу. На сьогоднішній день це найсміливіший експеримент з використанням біткоіни. Його результати можуть або допомогти, або зашкодити цій бідній країні.

Плани цієї невеликої країни стали відомі на початку року і багато хто визнав їх ризикованими через нестабільну природу біткоіни. Курс всіх криптовалюта коливається на самих малозначних новинах і твітах кого ні попадя. Це підриває довіру до них як до засобу збереження активів і виконання фінансових транзакцій.

Тепер біткоіни є офіційною валютою сальвадору разом з американським доларом, що сталося через кілька місяців після його прийняття в якості законного засобу оплати. Президент країни найїд букеле розповів, що сальвадор творить історію і що у неї в резервах зберігається 400 біткоіни. За сьогоднішнім курсом це $20,5 млн.на його думку, в майбутньому їх стане значно більше.

Деякі вважають, що мігранти з сальвадору зможуть тепер простіше відправляти гроші своїм сім’ям в цій країні. Майже у трьох чвертей населення тут немає банківського рахунку, згідно з даними компанії strike, яка і надала інфраструктуру для перекладу біткоіни. Тепер жителі цієї країни можуть встановити додаток chivo wallet, але не всі горять бажанням це робити і деякі активно протестують.

Противники вважають, що криптовалюта приведуть до збільшення прірви між багатими і бідними, збільшивши ризики для незахищених верств населення через нестабільність криптовалют. Якраз в момент написання цієї новини курси криптовалюта знизилися більш ніж на 10% за день. У будь-якому випадку, тепер за біткоіни можна купувати товари і платити податки. Конвертація біткоіни в долар не буде обкладатися податком на приріст капіталу.

Потрібно мати на увазі, що фірма moody’s investors service нещодавно знизила рейтинг боргу сальвадора до сміттєвого рівня. На думку аналітиків, прийняття біткоіни може негативно позначитися на здатності країни виплачувати борги в найближчому майбутньому.