Samsung розробив 70-дюймову 240 Гц Ultra Definition РК-панель на основі оксидних напівпровідників

433

Компанія Samsung Electronics створила унікальну РК-панель з рекордними характеристиками. У новій розробці компанії була застосована TFT-технологія на основі оксидних напівпровідників. Це рішення дозволило використовувати підтримку надвисокої роздільної здатності (UD, Ultra Definition) 3840×2160 і частоту оновлення 240 Гц на величезному екрані з діагоналлю 70 дюймів.

Завдяки технологічним досягненням компанії Samsung нова телевізійна панель підтримує тривимірне UD-зображення з роздільною здатністю вісім мільйонів пікселів, що в чотири рази більше, ніж у Full HD телевізорів.

Існуюча TFT-технологія на базі аморфного кремнію дозволяє переміщати електрони зі швидкістю приблизно 0,5 см2/В?с. і робить проблематичним відтворення HD-зображення на діагоналях екранів понад 60 дюймів. Однак, з технологією оксидних напівпровідників швидкість руху електронів зростає в десять разів, і завдяки цьому стає можливим зображення високого дозволу при великій частоті оновлення на екранах великих діагоналей. Ця технологія також дозволяє розробляти ТВ-панелі з частотою оновлення 480 Гц, тому найближчим часом очікується створення 3D-панелей, які не потребують використання спеціальних окулярів.

Інноваційна 70-дюймова панель на основі напівпровідникових оксидів буде представлена компанією Samsung Electronics на міжнародній виставці FPD International 2010, яка пройде в комплексі Makuhari Messe International Convention Complex в японському місті Чіба (Chiba).