Samsung відклала впровадження 3-нм технологічного процесу виробництва чіпів

12

На даний момент технологія 5-нанометрового техпроцесу є найбільш передовою в ливарному виробництві, яку освоїли чіпмейкери. Наступного року обіцяють перехід на рейки 4-нанометрової технології, а першими чіпами з її використанням повинні стати dimensity 2000 і snapdragon 898. Причому продукт mediatek може стати лідером в цій гонці.

Наступний крок – 3-нанометровий технологічний процес. Samsung представила вузли 3gae (3nm gate-all-around early) і 3gap (3nm gate-all-around plus) пару років тому, обіцяючи значну економію енергії і підвищення загальної продуктивності. Представляючи технологію в 2019 році, компанія заявила, що 3-нм технологічний процес зможе запропонувати 35% зростання продуктивності при 50% зниженні енергоспоживання в порівнянні з технологічним процесом 7lpp.

Очікувалося, що пробне виробництво може розпочатися з дня на день, але тепер стало відомо, що samsung відкладає його до 2022 року. Компанія також планує випустити 2-нм чіпи, але не раніше 2025 року. Цікаво, що tsmc раніше оголосила, що масове виробництво процесорів по 3-нм техпроцесу почнеться не раніше 2023 року. Планується випустити 4-нм чіп для iphone в 2022 році.

Відстрочка впровадження нового техпроцесу пов’язана з тим, що перед виробниками чіпів стоїть більш важливе завдання – впоратися з нестачею чіпів. Пріоритети полягають у задоволенні попиту на процесори, а не в спішному впровадженні нових технологій.

Gizchina