Що таке вставка keystone jack — все про розетковий модуль

14

Модуль-вставка keystone – пасивне мережеве обладнання у вигляді гніздового роз’єму скс, що встановлюється на комутаційній панелі або настінної модульної патч-панелі. Термін винайшли заради позначення спец-роз’єму, схожого на класичний роз’єм rj-11 для приєднання телефонної апаратури або модему до лінії зв’язку.

Це компактний двосторонній елемент для підключення кабелів, фактично – замикається вставка, що сприяє монтажу шнурів цифрових девайсів. Модуль для патч-панелі буває:

прохідним (ідентичні роз’єми з обох боків); перехідним (не однакові роз’єми з обох боків); розетковим (роз’єм під патч-корд з особи, роз’єм під не обтиснутий кабель – з тилу).

Остання версія-стандартний формат keystone jack від amp incorporated, що застосовується як конструктивна основа розетки-найпоширеніша. Зразки розрізняються габаритами, що визначає функцію додатків, для яких призначена модель. Тобто пристрій виконується в декількох модифікаціях для різних додатків.

З одного його боку розміщено гніздо на 8 контактів і стільки ж пазів для обтиснутого кабелю, з другого – коннектор для закладення з прорізанням ізоляції idc (insulation displacement contact). Розкладка кабелю проводиться за схемами t568b і t568a. Для закладення використовується особливий інструментарій, що залежить від типу коннектора.

Головне достоїнство keystone – універсальність і гнучкість. Наприклад, на одну патч-панель можна вивести ряд поліфункціональних роз’ємів.

  1. сумісність типу, категорії модуля-кабелю.
  2. кут нахилу 90о, 180о.
  3. екранування.

Різниця у властивостях-ключовий фактор специфікації

Коннектор idc:

  • тип 110 комутаційних панелей, телефонних кросів з keystone rj45 і rj-11, rj-12.
  • krone для забивання в плінти, патч-панелі, розетки.
  • dual з будь-яким інструментом (універсальний).
  • toolless – гвинтове зчленування / самозажимний конектор, куди підведений магістральний кабель для безінструментальної закладення; з’єднання реалізується за допомогою пластмасових насадок, що видавлюють кабель в коннектор (для швидкої забивання).

Перед початком експлуатації оснащення користувач зобов’язаний проконтролювати сполучуваність модулів, розеток, патч-панелей. Найчастіше суміжні вироби від різних заводів-виробників не інтегруються через конструкційної і технологічної специфіки.

Тому перед покупкою модуля слід усвідомити, скажімо, на якій категорії варто зупинитися – на телефонному дроті, «кручений парі» cat.5e, cat.6, cat.6a, cat.8, bnc, usb тощо. Вірно підібравши її, можна бути впевненим: підключення відповідає заявленим параметрам, специфікації і необхідним стандартам. Але найголовніше – при цьому досягається максимально щільний контакт з’єднання.

В ідеалі краще проконсультуватися у фахівця. Так, окремі категорії частково сумісні. Зокрема, cat.6 підходить під гнізда cat.5e з природною втратою швидкості. Для більш високих категорій годяться лише строго певні коннектори і модулі.

Більшість використовуваних it-галуззю вставок в змозі підключатися безпосередньо до гнізда. У той же час, вони відрізняються розгорнутим або прямим кутом забивання, що пов’язано з особливостями конструкції задньої частини. Оскільки лицьова сторона уніфікована, задню допускається варіювати під різні умови установки.

На визначення оптимального кута впливає фактор локації і смаки установника або замовника. Від цього залежить коректність кабельної укладання, комфорт її подальшого обслуговування. Екземпляри з 90-градусним поворотом дозволяють ергономічно розмістити жили за місцем. 180-градусна версія менш компактна, проте без неї в деяких випадках обійтися неможливо.

Іноді кришка на 180-градусному варіанті забезпечена верхнім отвором, тому підводиться шнур доведеться запускати не зовсім звичним, нетрадиційним способом. Це вигідне ноу-хау для стінової патч-панелі.

У вузьких модулях укладена своя цінність. Вони створені для зручного монтажу в багатопортову комутаційну панель з супер-щільним розміщенням гнізд. Коннекторні боковини тут один одному не заважають.

Слід врахувати: між згаданими градусами забивання різниця в швидкості відсутня. Сама закладення кабелю може відбуватися як із залученням спец інструментарію, так і без (toolless).

У всьому світі зараз спостерігається тенденція щодо спрощення структури “кручений пари”, так що цілком підійде неекранований модуль. Це оптимально для ординарного застосування в побутових і комерційних умовах, де шкідливі електромагнітні наведення відсутні. Якщо модуль функціонує в сильно засміченому перешкодами просторі, то варто зупинитися на екранованої версії (ситуація визначається дослідним шляхом). Порівняно добротне екранування випускають переважно з алюмінієвого лиття під тиском.

При роботі екранованого кабелю слід простежувати, щоб канал екраном був охоплений повністю і заземлений. Це гарантія того, що сигнал, що посилається по каналу, виявиться захищеним від rfi, в іншому випадку ефект і переваги обплетення зійдуть нанівець. Справа в тому, що неякісне екранування буде не поглинати, а навпаки, акумулювати радіоперешкоди.

Практика використання

Модулі keystone jack зустрічаються в системах class d, універсальність дає можливість встановлювати їх в усі розетки або комутаційні модульні панелі. Модулі вважаються опорними елементами створення мережі, легко інтегруються в панелі. Вони різноманітні, що дозволяє приєднувати довільні кабельні типи. При реалізації мережевих схем без особливого інструментарію, за допомогою якого абстрактний провідник шнура поміщається в паз, відповідний певному звужується «ножу» idc-коннектора, не обійтися.

Завдяки унікальному посадковому розміру 45х45 (згідно стандарту mosaic), вставки keystone jack rj-45 і rj-12 забезпечують застосування накладних адаптерів і рамок (супортів). Модифікація безінструментной закладення дозволяє проводити установку буквально голими руками. Закладення здійснюється з використанням «хитрих» пластикових компонентів.

Сьогодні купити відповідні модулі типу rj-45 для патч-панелей і мережевих розеток досить просто. Треба тільки грамотно оперувати заданими параметрами мережі. За великим рахунком, телефонні rj-11 і rj-12 cat.3 вибираються аналогічно, навіть простіше, адже вони не забезпечуються екраном і великою кількістю жив. Однак якщо ви сумніваєтеся, де саме придбати keystone, рекомендую звернутися до відомого постачальника