Спецслужби литви заявляють, що xiaomi може віддалено включати цензуру в своїх смартфонах

25

Спецслужби литви опублікували звіт про те, що компанія xiaomi може віддалено виявляти контент, який повинен піддаватися цензурі, і приховувати його в деяких моделях своїх смартфонів. В рамках власного розслідування литовські регулятори протестували смартфон mi 10t зі встановленою прошивкою miui global 12.0.10 qjdeuxm (android 10 qkq.200419.0p2).

У звіті говориться, що деякі додатки, вбудовані в фірмовий користувальницький інтерфейс mi 10t, включаючи mi browser, cleaner, miui package installer, information security utility, themes manager, music player і downloads manager, підключаються до сервера xiaomi в сінгапурі, який в свою чергу відправляє їм json-файл miadblacklistconfig зі списком заборонених слів і словосполучень. Цензурі піддаються теми, що стосуються незалежності китаю, звільнення тибету і т.п., всього 449 заборонених словосполучень.

Розпізнавши ключові слова, мікропрограма може блокувати заборонений контент. У доповіді говориться, що ця функція відключена за замовчуванням на смартфонах xiaomi, що продаються в литві і європейському союзі, але китайський виробник може віддалено включити її. Імовірно, ця технологія призначена для китаю.