Техніка безпеки на промислових підприємствах

346

Один з важливих факторів безпеки праці на промислових підприємствах – це засоби індивідуального захисту, серед яких є спецодяг. Таким чином, основні завдання професійної спецодягу – захист тіла людини, шкіри та одягу від негативних факторів, з якими працівник стикається на виробництві або іншої діяльності.

Спецодяг безсумнівно повинна бути надійною, защитоспособной, функціональною і безпечною для здоров’я, наприклад, вона може бути виготовлена з вогнезахисного матеріалу або тканини зі спеціальним просоченням, що дозволяє запобігти температурний вплив на організм. Однак функціональні та конструктивні особливості формуються виходячи з конкретного виду діяльності та специфіки застосування спецодягу. Засоби індивідуального захисту поділяють на декілька груп, серед яких є спеціальна одяг для промислових підприємств, сфери послуг, захисне та робоче взуття, а також кошти іншого роду – наприклад респіратори, рукавиці, беруші і окуляри.

Постійно вдосконалюють норми безпеки праці диктують високі вимоги до засобів індивідуального захисту і екіпіровці, таким чином, сфера виготовлення виробничої одягу, уніформи та захисту відбрунькувалося від швейної промисловості в окрему динамічно зростаючу галузь. Вже зараз перспективність даного напрямку змушує підприємства працювати в умовах жорсткої конкуренції.

Для забезпечення адекватного захисту для спецодягу підбирають тканини, які відповідають суворим вимогам безпеки та умовам праці. Наприклад, розрізняють тканини, призначені для захисту від механічних ушкоджень, вони володіють високими показниками зносостійкості і міцності. Серед тканин для роботи в умовах підвищених температур та високої пожежонебезпеки підбирають тканини, просочені сполуками Тизол або зі спеціальними підкладками, що володіють низькою тепропроводимостью і високими ізоляційними властивостями. Для цих цілей вибирають також негорючі волокна або відображають матеріали. Робота в знижених температурах також вимагає від тканин низької теплопровідності і теплоізоляції, в основному для додання одязі потрібних властивостей використовують різні підклади і утеплювачі.

Крім того, існують також спеціальні тканини, захищають від радіоактивного випромінювання, звукових і механічних вібрацій, електричних полів, токсичних речовин і розчинників, від комах і пилу, а також для вогнезахисту та багатьох інших. Для роботи в ситуаціях жорстких кліматичних умов тканин можуть надаватися додаткові властивості, наприклад морозостійкість, світловідбиваючі або вологонепроникні характеристики.

*На правах реклами