Treelogic випустив рідер Lecto 501

502

Компанія Treelogic представила рідер (пристрій для читання електронних книг) Treelogic Lecto 501. Новинка виділяється 5-дюймовим екраном на основі технології E-Ink Vizplex останнього покоління, підтримкою всіх поширених форматів текстових і графічних файлів, вбудованим MP3-плеєром, підтримкою FM-радіо, наявністю датчика положення (G-Sensor).


Treelogic Lecto 501

Пристрій відтворює 9 форматів електронних книг, документів і текстових файлів (EPUB, PDF, TXT, FB2, PDB, HTML, CHM, MOBI, RTF), а також 4 формату зображень і фото (JPEG, BMP, GIF, PNG). Крім того, підтримується відтворення музики у форматі MP3, WMA, WAV і OGG, а також є можливість прослуховування FM-радіо.

Органи управління розташовані на передній панелі пристрою таким чином, щоб з рідером було зручно працювати, надійно утримуючи пристрій у руках: під великим пальцем лівої руки знаходиться кнопка перегортання сторінки назад, а також клавіша виклику панелі інструментів функціонального меню, під великим пальцем правої руки – кнопки для переходу на наступну сторінку і повернення на рівень вгору. Також для переміщення між розділами, перегортання сторінок, збільшення гучності та інших операцій передбачена багатопозиційна клавіша, розташована по центру прямо під екраном. Завдяки спеціально підібраним матеріалами і формі органів управління, а також їх продуманому розташуванню всі функції можна виконувати «на дотик», не відволікаючись від читання.

Для більш комфортної і приємної роботи в рідері Treelogic Lecto 501 реалізована можливість зміни стандартних налаштувань, що дозволяє налаштувати систему на свій смак. Зокрема, можна змінити тип і розмір шрифту збільшити або зменшити текст або зображення, вибрати найбільш відповідну орієнтацію сторінки (опція доступна для перемикання як в ручному режимі, так і в автоматичному – за рахунок активації датчика положення (G-Sensor)) або прослухати музику у фоновому режимі. Також в якості додаткових опцій присутні годинник і календар.

Дисплей Treelogic Lecto 501 виконаний за технологією «електронного чорнила» E-Ink Vizplex, його діагональ становить 5 дюймів. Екран здатний відображати текст і зображення, використовуючи 16 градацій сірого кольору з роздільною здатністю 600х800 пікселів. Завдяки дисплею, побудованому на технології E-Ink останнього покоління, модель Treelogic Lecto 501 дозволяє значно знизити енергоспоживання. Крім того, екран відображає інформацію з великою контрастністю, білизною і швидкістю промальовування зображення, забезпечуючи максимально комфортне читання. Такі характеристики дають можливість читати електронні книги, немов з аркуша паперу, з чіткістю тексту навіть кращою, ніж при денному світлі.

Крім енергозберігаючого дисплея, новинка оснащена літій-полімерним акумулятором підвищеної ємності, що дозволяє перегорнути близько 15 тис. – 18 тис. сторінок тексту на одному заряді батареї, що за приблизними підрахунками становить приблизно 1,5 місяця (45 днів) безперервної роботи. Зарядити акумулятор можна як від домашньої електромережі (адаптер живлення від мережі поставляється в комплекті), так і через інтерфейс USB 2.0.

Пристрій побудований на базі процесора Samsung 2416, що працює на частоті 400 МГц, оснащений 256 Мб пам’яті (128 Мб використовуються для системних потреб + 128 Мб доступно користувачеві для зберігання інформації) і працює під управлінням операційної системи Linux 2.6. Для додаткового зберігання книг, музики та фото передбачена карта пам’яті microSD об’ємом 2 Гб, що йде в комплекті. Однак і цей обсяг може бути збільшений до 32 Гб за допомогою флеш-карт формату microSD, придбаних окремо. Роз’єм для карт пам’яті додатково захищений металевою кришкою, що дозволить запобігти передчасний вихід флеш-карти з ладу із-за механічних пошкоджень або попадання в слот сторонніх предметів.

Електронна книга Treelogic Lecto 501 компактна (148x102x7,7 мм) і важить всього 150 р. Рідер Treelogic Lecto 501 оснащений 2,5-міліметровим роз’ємом для підключення навушників, причому в комплекті за замовчуванням поставляються вставні навушники. Крім цього, в стандартну комплектацію також входить чохол з штучної або натуральної шкіри (на вибір) з магнітною засувкою, USB-кабель, карта пам’яті microSD об’ємом 2 Гб і адаптер живлення від мережі.

Рідер Treelogic Lecto 501 вже надійшов у продаж і доступний у двох кольорах – чорному і кольору слонової кістки. Рекомендована роздрібна вартість становить 7,5 тис. руб.