Цельнолитые шины

647

“Супереластик”, “суцільні”, “з наповнювачем”, “гузматик”, “цельнолитые шины” – як тільки не називають “в побуті” ці довговічні сучасні суцільнолиті шини. Їх еластичність наближена до пневматичним, а тривалий термін експлуатації і стійкість до зовнішніх воздействиямделают їх незамінними в різних галузях господарської діяльності. Вулкалан – сучасний матеріал, з якого виготовлені суцільнолиті шини, володіє і еластичність гуми і твердістю пластику. Він стійкий до впливу кислотних і лужних середовищ, практично не відшаровується і вельми малошумен.

Найпоширеніший вид суцільнолитих шин – тришарові. Зовнішній шар з протектором, за ним – проміжний. Він забезпечує амортизацію ударів і відведення тепла. Внутрішній шар зі сталевим кордом для кріплення шини на ободі. Зустрічаються і шини з набагато більшою слойностью.

Основний (і, мабуть, єдиний мінус суцільнолитих шин – їх висока, в порівнянні з пневматичними шинами, ціна. Але якщо ваш навантажувач працює в “небезпечних” для шин умовах (цвяхи, гострий метал, стружка, скло, агресивна зовнішня середовище та інше), то вам доведеться рано чи пізно поміняти пневматичні шини суцільнолиті, заощадивши тим самим час на заміну пошкодженої пневматики і гроші на її постійну купівлю.