Tsmc зажадала передоплати за доступ intel до виробничих замовлень на чіпи 3 нм

30

Зустріч між генеральним директором intel патріком гелсінгером і керівником тайванської компанії tsmc сі-сі вей могла закінчитися не на користь intel, пише видання techpowerup. В ході переговорів, що почалися, виявилися деталі, які могли зруйнувати діалог .

Гелсінгер відправився в тайвань, щоб налагодити ділові відносини з tsmc. Інтерес intel був продиктований тим, що у компанії є амбітні плани з будівництва нових заводів і нарощування виробництва напівпровідників в сша і європі. Одночасно з цим intel має намір розвивати співпрацю з tsmc. Більш того, компанія збирається інвестувати на тайвані і розвивати співпрацю з tsmc, незважаючи на геополітичні ризики.

Судячи з усього, tsmc попросила intel внести заставу за участь у програмі розвитку співпраці і зробити це заздалегідь, отримавши в результаті доступ до випуску процесорів на базі підготовлюваного 3-нм вузла.

Intel навряд чи була готова до такого повороту, хоча компанія розраховувати увійти в число перших, кому дістануться поставки 3-нм продуктів від tsmc. А інтерес до них, схоже, буде вельми високим серед багатьох клієнтів tsmc. Це створює певні ризики, що майбутні процесори можуть вийти за сильно завищеною ціною.

Intel, мабуть, розраховує, що їй вдасться отримати окрему виробничу лінію, як це вдалося зробити apple. Але тайванський виробник вирішив пов’язати це право intel з передоплатою. Тепер питання полягає в тому, чи готова intel заплатити.

Причина вибору саме виділеної виробничої лінії tsmc може бути пов’язана з тим, що intel, можливо, хоче виробляти мікросхеми в tsmc, використовуючи ноу-хау власної розробки. Компанія не хоче, щоб tsmc або конкуренти intel занадто добре розбиралися в використовуваних технологіях.

Час покаже, що вийде з цієї зустрічі. Але, схоже, гелсінджер все-таки підтвердив, що «intel буде продовжувати інвестувати в тайвань».

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також: