Уряд сша пропонує винагороду в 10 мільйонів доларів за інформацію про хакерську групу darkside

28

Нагадаємо, що в травні цього року в результаті атаки з використанням вірусу-вимагача був зупинений трубопровід, по якому транспортується 45% палива, використовуваного на східному узбережжі сша. Інцидент зі зломом colonial pipeline призвів до панічних покупок і посилив побоювання з приводу загрози, яку представляють собою зломи національної інфраструктури.

Державний департамент сша вирішив посилити тиск на хакерів і пропонує винагороду в розмірі до 10 мільйонів доларів тому, хто зможе повідомити “особистість або місцезнаходження” лідерів відповідальної за це групи – організації, відомої під назвою darkside.

На додаток до винагороди в 10 мільйонів доларів, державний департамент пропонує винагороду в розмірі до 5 мільйонів доларів за інформацію, що веде до арешту або засудження “будь-якої особи, яка вступила в змову з метою участі або спроби участі в інциденті з вимаганням по варіанту darkside”.

Що саме це означає, неясно. Чи є “інцидентом з вимаганням у варіанті darkside” той, який пов’язаний з хакерськими інструментами групи? а якщо програмне забезпечення було трохи змінено? формулювання здається навмисно двозначним, що дозволяє держдепартаменту розкинути якомога ширшу мережу.

Так що якщо ви не міський божевільний і дійсно щось знаєте, є непоганий шанс підзаробити.

Theverge