Відбувся анонс surface pro 8, surface duo 2 і surface laptop studio

21

У середу ввечері за московським часом відбувся довгоочікуваний захід microsoft. Першим представленим на ньому продуктом став surface pro 8, у якого виріс розмір екрану, стали менше рамки навколо нього і з’явилася підтримка інтерфейсу thunderbolt. Також є місце для закріплення стилуса surface slim pen 2.

Пристрій отримав екран 13 дюймів з частотою оновлення 120 гц. Рамки стали менше, тому співвідношення розміру екрану до корпусу зросло. Розробники називають екран pixelsense flow display. Крім збільшення діагоналі зросла роздільна здатність і з’явилася підтримка dolby vision і adaptive color technology.

За замовчуванням частота оновлення становить 60 гц, але при виконанні певних завдань автоматично відбувається перемикання на 120 гц. Це дозволяє економити заряд батареї. Підтримується аксесуар surface pro signature keyboard, який купується окремо. Стилус розміщується в основі клавіатури і заряджається. У нього є тактильний движок, що реагує на натискання на екран, щоб було відчуття роботи зі справжньою ручкою.

Пропонується пара роз’ємів usb-c thunderbolt 4 і порт surface connect для підзарядка. Об’єм оперативної пам’яті може досягати 32 гб, використовуються процесори intel core 11-го покоління. Ціни і дату початку продажів поки не назвали.

Іншою новинкою стала смартфон microsoft surface duo 2 з двома екранами. Перша спроба виявилася не дуже вдалою, але компанія не збирається здаватися без боротьби. Пристрій дуже схожий на оригінал. Діагональ обох екранів становить 5,8 дюйма і частота оновлення у них тепер 90 гц. Сукупна діагональ обох екранів 8,3 дюйма.

На цьому пристрої можна робити нотатки і малювати за допомогою стилуса surface slim pen 2. Він закріплюється на корпусі смартфона магнітом і заряджається. Кнопки тепер розташовуються не на краю, а на плоскій стороні стилуса. Кінчик стилуса став гостріше. Сенсорні рецептори надають відчуття письма на папері.

З’явилися камери на зворотному боці корпусу. Основна з них має роздільну здатність 12 мп, надширококутна 16 мп і телефото 12 мп. Виступ досить великий і апарат не може рівно лежати на плоскому столі або повністю закриватися.

Пропонується новий чорний колір, роз’єм usb type-c відтепер розташовується по центру, сканер відбитків пальців справа всередині кнопки живлення.

Застосовується флагманський процесор qualcomm snapdragon 888, об’єм пам’яті 8 гб, сховище 8 або 256 гб пам’яті, bluetooth 5.0 і 5g. Є nfc для безконтактних платежів.

Нарешті, ще однією новинкою microsoft стає ноутбук surface laptop studio. Тут використовується гнучкий шарнір для забезпечення різних сценаріїв використання пристрою. Він може працювати як класичний ноутбук-розкладачка і в інших положеннях. Дисплей pixelsense володіє частотою оновлення 120 гц і діагоналлю 14,4 дюйма, а також підтримує dolby vision.

Є підтримка і стилуса surface slim pen 2, який можна зберігати всередині клавіатури. Якщо висунути екран вперед, на ньому зручно показувати презентації або відео. У цьому режимі немає доступу до клавіатури.

Тут також з’явилася підтримка двох usb-c thunderbolt 4. Серед інших роз’ємів surface connect і аудіороз’єм 3,5 мм.можна вибрати серед процесорів intel 11-го покоління і відеокарту geforce rtx 3050 ti. Це дозволяє грати, але для важких ігор краще підключити зовнішню відеокарту. Продажі почнуться 5 жовтня, в день релізу windows 11. Вартість поки невідома.