Xiaomi офіційно став автовиробником

14

Сучасні високотехнологічні компанії виявляють підвищений інтерес до виробництва електромобілів. Компанія xiaomi, відома своїм широким асортиментом споживчих товарів, приєднується до таких гігантів, як apple (проект apple car), і офіційно повідомляє про реєстрацію дочірнього автомобілебудівного підрозділу і його вступ у «вирішальну стадію розвитку».

Вперше про плани виходу на автомобільний ринок повідомив генеральний директор xiaomi лей цзюнь на прес-конференції 30 березня 2021 року, в ході якої також представляли оновлений логотип компанії. Через п’ять місяців, які були витрачені на проведення «ретельного дослідження споживчого ринку», один зі світових лідерів з виробництва смартфонів оголосив про реєстрацію компанії xiaomi ev inc зі статутним фондом 10 млрд юанів (близько 1,547 млрд доларів).

У найближчі плани дочірнього підрозділу xiaomi ev, очолюваного самим засновником і генеральним директором xiaomi лей цзюнем, входить збільшення інвестицій в автомобільний бізнес до 10 млрд доларів. Згідно з офіційними даними, вже зараз в підрозділі xiaomi ev працює до 300 співробітників.

Ретельна підготовка до виходу на ринок електромобілів не обмежилася вивченням ринку. Всього тиждень тому xiaomi придбала за 77,37 мільйона доларів компанію, що розвиває технологію автономного водіння deepmotion з метою «підвищення технологічної конкурентоспроможності».

Таким чином xiaomi офіційно стає конкурентом на досить насиченому китайському ринку електромобілів для таких компаній, як baidu і huawei, а також автовиробників tesla, xpeng і nio.