Xiaomi почала блокувати телефони, активовані на певних територіях

30

Не всі смартфони доступні на всіх ринках, але в наші дні придбати їх через інтернет-магазини не складає особливих труднощів. Сумісність з мережами і місцеві правила не враховуються, але, безумовно, можна змусити телефони працювати в непідтримуваних регіонах.

Це стосується і тих територій, де можуть існувати законодавчі обмеження на експорт продукції певних компаній. Xiaomi, однак, може зайняти більш активну позицію в цьому питанні, блокуючи телефони, активовані на ринках, де діє заборона на експорт.

Де блокують?

Існує невелика кількість країн, в які більшість союзних держав світу погодилися не експортувати свої товари. Деякі компанії дотримуються цих обмежень, щоб не потрапити під санкції за порушення цих торгових заборон. Наприклад, компанія zte була суворо покарана урядом сша за експорт продукції, в якій використовувалися американські технології і компоненти, в ці заборонені країни.

Xiaomi також забороняє експорт своїх телефонів в такі країни і території, як крим, куба, іран, північна корея, судан і сирія. Однак компанія не може контролювати сторонніх реселерів і експортерів, які можуть обслуговувати споживачів на цих територіях. У минулому такі споживачі могли вільно купувати і використовувати телефони xiaomi, але тепер ситуація може змінитися.

Що блокують?

Відповідно до звітів, зібраних джерелом, xiaomi тепер активно блокує телефони, що працюють в цих регіонах. Існує версія, що блокування поширюється тільки на телефони xiaomi, які були активовані в перерахованих країнах, але не на ті, які були активовані в інших країнах. Сторонні прошивки, що працюють на телефонах xiaomi, також можуть бути не порушені системою віддаленого блокування компанії.

Залишається сподіватися, що до цієї практики приєднаються всі провідні виробники світу.