Як і який ssd встановити в playstation 5

28

В момент початку продажів playstation 5 мала 667 гб дискового простору для зберігання ігор і збільшити це значення не було можливості. Комусь цього було достатньо, іншим доводилося постійно щось видаляти, щоб поставити і пограти в щось інше. Розміри сучасних ігор такі, що навіть на такому накопичувачі їх може вміститися всього кілька.

Останнє програмне оновлення дозволяє розширити обсяг сховища за рахунок установки додаткового твердотільного накопичувача pcie gen4 x4 m. 2 nvme. Якщо ці букви нічого для вас не значать, продовжуйте читати і дізнаєтеся, які саме накопичувачі можна поставити в вашу консоль.

Скільки дискового простору вам потрібно

Ps5 може працювати з накопичувачами місткістю між 250 гб і 4 тб. Якщо у вас вже є консоль, то ви напевно зрозуміли, вистачає вам місця чи ні і якщо немає, то наскільки не вистачає. Якщо ж ви тільки збираєтеся купити ps5 для себе і тим більше для когось іншого, важко заздалегідь знати, скільки дискового простору буде потрібно.

Розмір ігор на ps5 трохи менше в порівнянні з їх аналогами на ps4. Він становить 30-100 гб, за винятком декількох дуже масштабних популярних ігор. Якщо ви любите ігри серії call of duty, багатокористувацька версія cold war і warfare/warzone займе 307 гб . Якщо поставити ще й одиночну гру warzone-modern warfare-cold war, дві третини сховища ps5 як не бувало. Якщо ви не фанат цієї серії ігор, швидше за все ви зможете вмістити в сховище 6-10 ігор.

Також варто брати до уваги швидкість вашого доступу в інтернет. Якщо у вас повільне підключення, то не вийде кожен раз видаляти і завантажувати ігри заново. Якщо на скачування 100 гб даних потрібно близько 8 годин і в цей час ви майже не можете користуватися інтернетом для інших справ, приємного мало. В такому випадку краще зберігати гри локально.

Немає сенсу купувати мінімальний накопичувач на 250 гб. Він коштує не набагато дешевше накопичувача 500 гб, а місця для сучасних ігор в ньому мало. Якщо гроші не проблема, накопичувач на 2 тб може виявитися дешевше в перерахунку на гігабайт і вони доступніше, коли інші моделі відсутні в продажу. Не рекомендуються накопичувачі 4 гб, оскільки у них ціна за гігабайт вище в порівнянні з версіями 1 тб і 2 тб.

Останнє зауваження: накопичувач 825 гб в ps5 має 667 гб вільного дискового простору, оскільки інше місце займає операційна система і кеш. Коли ви поставите додатковий ssd, вся його місткість буде у вашому розпорядженні.

Зовнішні твердотільні накопичувачі набагато дешевше внутрішніх, але їх функціональність обмежена. Вони підключаються до пристроїв через роз’єм usb і годяться тільки для запуску ігор на ps4 або тільки для зберігання ігор на ps5. Це варіант при наявності повільного доступу в інтернет. Швидше буде перенести гри з зовнішнього накопичувача на внутрішній, ніж знову завантажувати. Також ви зможете тримати поблизу більше ігор для ps4.

Через подібні обмеження немає сенсу купувати саму швидкісну модель зовнішнього ssd. Правда, і hdd брати не варто, оскільки вони надто вже повільні. Згодиться будь-який досить місткий портативний ssd популярних виробників, на зразок crucial x6 і samsung t5.

Які ssd сумісні з ps5?

Офіційно йдеться про підтримку m. 2 socket 3 (key m) gen4 x4 nvme ssd , але в цьому описі є нюанси. Sony висуває вимоги до швидкості, охолодження і розмірами накопичувачів.

Ssd повинні мати швидкість послідовного читання не менше 5500 мб/с.тести показали, що накопичувачі з підтримкою швидкості 4800 мб / с теж працюють з ps5. Використання їх з іграми на кшталт ratchet&clank: rift apart з частим зверненням до накопичувачів не призводить до проблем. Точно не будуть працювати з консоллю накопичувачі без підтримки gen4 x4.

Однак, при використанні накопичувача зі швидкістю менше зазначеної в специфікації є ризик. Якщо проблеми не проявляються зараз, це не означає, що їх не буде надалі. Різниця в ціні між трохи більш повільними накопичувачами і більш швидкими невелика.

Питання охолодження і розміру більш складні. З більшістю накопичувачів у вигляді “голих” планок проблем бути не повинно. У консоль вміщуються моделі шириною 22 мм і будь-якої довжини, такої як 30 мм, 42 мм, 60 мм, 80 мм і 110 мм. У більшості накопичувачів ширина 22 мм і довжина 80 мм.

При бажанні можна встановити в систему накопичувач шириною 25 мм, але це значення разом з охолодженням. Sony стверджує, що твердотільним накопичувачам потрібне ефективне розсіювання тепла, чому сприяють радіатори. Вони і доставляють більшість проблем.

Максимальна висота слота становить 11,25 мм, з яких тільки 2,45 мм можуть бути «нижче» накопичувача. Це не дає встановлювати деякі популярні моделі накопичувачів gen4 з радіаторами, такі як corsair mp600 pro і sabrent rocket 4 plus. Можливо, в майбутньому подібні обмеження розміру радіаторів стануть повсюдно поширеними. Поки ж сюди поміщається тільки пара накопичувачів з радіатором.

У накопичувачах nvme охолодження по-справжньому потрібно тільки контролеру, який сильно нагрівається. У більшості ssd чіпи пам’яті розташовуються з одного боку. Якщо вони з двох сторін, контролер швидше за все зверху, оскільки це краще з точки зору відведення тепла. Таким чином, майже будь-який обраний вами в магазині накопичувач підійде. Можна пошукати в інтернеті за запитом “радіатор nvme для ноутбука”. В ігрових ноутбуках місця ще менше, ніж в ps5. До того ж такі радіатори дешевше, ніж початківці з’являтися у продажу радіатори з позначкою «для ps5».

Звичайний мідний радіатор прикріплюється до корпусу ssd за допомогою термоінтерфейсу з клейкою основою. Він відмінно справляється зі своєю роботою і при стрес-тестах пк температура всіх захищаються їм металевих компонентів була в нормі.

При виборі потрібно упевнитися, що розміри радіатора не ширше 25 мм і не вище 8 мм з урахуванням термоінтерфейсу. Також необхідний метод установки без зайвих складнощів.

Кращий накопичувач для playstation 5: patriot viper vp4300

Цей виробник може бути не найбільшим ім’ям, але він працює на ринку комп’ютерів вже давно. Накопичувач viper vp4300 є відмінною пропозицією під playstation 5. Швидкість послідовного читання даних у нього досягає 7400 мб / с.на корпус встановлений тонкий радіатор, тому він відповідає всім вимогам по установці. У цьому списку даний накопичувач йде першим через свою невисокої вартості. Пропонуються версії місткістю 1 і 2 тб.

Patriot viper vp4300

Кращий бюджетний накопичувач для playstation 5: pny xlr8 cs3040

Якщо ви не є володарем персонального комп’ютера, то могли не чути про бренд pny. У нього теж пристойна історія і репутація завдяки роботі протягом як мінімум трьох десятків років. Xlr8 cs3040 є відмінним варіантом по співвідношенню ціни і можливостей. Правда, охолодження доведеться додати самостійно, оскільки охолодження від pny не підійде для playstation 5.

Для когось це може виявитися проблемою, але ціни компенсують даний недолік.

Wd black sn850

Sn850 легко підключається до playstation 5, швидкість послідовного читання даних у нього вище потрібної, встановлені радіатори висотою 6,5 мм.пропонуються варіанти місткістю 500 гб, 1 тб і 2 тб за непоганими цінами. При цьому вартість в перерахунку на гігабайт у версій 1 тб і 2 тб менше в порівнянні з варіантом 500 гб.

Wd black sn850

Виробник запевняє, що цей накопичувач з радіатором підходить для playstation 5. Правда, ціни не найнижчі. Версія 500 гб коштує $160, 1 тб обійдеться в $260, 2 тб коштує $540, 4 тб пропонується за $1000. Це не радикально дорожче в порівнянні з рекомендованими цінами на інші накопичувачі. Можливо, в майбутньому різниця стане ще менше.

Samsung 980 pro

Samsung продає накопичувач 980 pro без встановленого радіатора. Зате у нього хороша репутація завдяки надійності і вартості на рівні wd, seagate та інших учасників цього списку.

Samsung 980 pro

Crucial p5 plus

Crucial p5 plus являє собою ще один бюджетний накопичувач, який злегка не дотягнув до попадання в номінацію «кращий бюджетний ssd». У нього немає радіатора, тому доведеться купувати його окремо.

Crucial p5 plus

Sabrent rocket 4 plus

Цей виробник продає чимало накопичувачів під брендом rocket. З них тільки модель plus відповідає вимогам playstation 5, так що не помиліться. Радіатор тут занадто великий для консолі, тому доведеться купувати його додатково. Sabrent зазвичай продає накопичувачі за низькими цінами, але в даний момент помітних знижок не видно.

Sabrent rocket 4 plus

Як встановити накопичувач в playstation 5

Для підключення ssd до playstation 5 потрібна остання версія програмногоЗабезпечення від 15 вересня 2021 року. Установка відбувається досить просто. Потрібно хрестова викрутка №1 або хрестоподібна викрутка, але можуть підійти і інші.

Необхідно вимкнути консоль, від’єднати від розетки, зняти підставку і перевернути корпус. Якщо у вас звичайна версія playstation 5, на цій стороні знаходиться привід для дисків. Якщо у вас є digital edition, на цій стороні немає логотипу playstation.

У sony є відеоролик по зняттю зовнішньої кришки з корпусу консолі.

Потрібно акуратно піднімати протилежні кути і зрушувати в бік плоского кінця консолі. Буде потрібно трохи зусиль і спритності. Якщо не виходить, замість прикладання зайвих сил краще змінити хватку і спробувати знову. Якщо намагатися занадто сильно, можна зламати кришку.

Коли корпус відкриється, перед вами постане прямокутний шматок металу з гвинтом в ньому. Якщо викрутити його, відкривається відсік для установки накопичувача.

Всередині є п’ять отворів, які пронумеровані під стандартну довжину накопичувачів. Отвір з номером 110 має металеву вставку і гвинт всередині. Необхідно відкрутити гвинт, пальцями викрутити вставку і помістити її у відповідний отвір. На око прикиньте, який отвір потрібно для вашого ssd. Швидше за все це буде отвір 80.

Далі встановіть накопичувач. Слот знаходиться на краю, поруч з цифрою 30. Накопичувачі встановлюються тільки однією стороною і зусиль при цьому не потрібно. Якщо накопичувач не вставляється в слот легко, не треба старатися. Вирівняйте його і встановіть.

Коли планка встановлена, візьміть вийнятий з вставки гвинт, поєднайте з виїмкою на кінці накопичувача і натисніть вниз, щоб він притиснувся до вставки. Потрібно повернути гвинт на кілька оборотів, не затягуючи надто сильно.

Поставте на місце металеву кришку і прикрутіть, потім встановіть назад пластикову оболонку. При включенні консолі буде запропоновано виконати форматування накопичувача, що і потрібно зробити.

Після цього можна сказати, що розширення сховища вашої ігрової консолі завершено і можна починати завантажувати на неї гри. Штатний вбудований накопичувач може залишатися найбільш пріоритетним. Там слід зберігати ігри, які ви запускаєте найчастіше.