Як правильно орендувати квартиру.

9-6-2018

Як правильно орендувати квартиру.

Шукати житло для оренди можна двома способами – виходити на безпосередніх власників житла або ж користуватися послугами посередників – агентств нерухомості та брокерів. Обидва способи мають свої плюси і мінуси. В першу чергу, дізнайтеся середні ціни на оренду житла у Вашому місті і визначте відповідний район. Але радимо не ставити занадто жорстких рамок, якщо маєте в своєму розпорядженні невелику суму. Відсіваючи багато оголошень відразу, Ви ризикуєте затягнути пошуки надовго. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі сайты бесплатных объявлений беларусь.
Дешевше всього (в 2 – 4 рази) обійдеться орендареві житло з підселенням до власників, тобто з’їм кімнати. Це на випадок, щоб Ви не з’їхали без повідомлення. Найбільшим плюсом такого пошуку є економія коштів – не потрібно платити посередникам за послуги. Хоча, іноді, самі господарі приміщень просять відсоток, правда, менший, ніж агентства. Мінус такого варіанту – пошук може тривати довго і відніме у Вас багато сил і часу. Другий мінус – ризик потрапити на орендодавців – шахраїв або проблемних господарів.
Якщо вибирати між брокером, то є агентом, який працює сам на себе, і ріелтором з агентства нерухомості, то краще вибрати друге. Адже, як правило, агентства мають велику базу квартир, а також турбуються про власну репутацію, несуть відповідальність за своїх працівників, перевіряють господарів приміщень і їхні документи. Звичайно, мова йде про надійних і перевірених агентствах. Про «чорних» ріелторів є чимало історій, і якими б вони не були безглуздими або надуманими, повірте: більшість з них були насправді.