Як вибрати щебінь

8-9-2019

Фундамент є ключовим елементів при будівництві будь-яких конструкцій. Він має безпосередній вплив не тільки на строки експлуатації будівель, але і на безпеку. У зв’язку з цим, необхідно враховувати багато аспектів при зведенні фундаменту, в тому числі і вибір щебеню.
Також хочемо вам порекомендувати Щебінь з доставкою по Харкову

Що ж стосується безпосередньо вибору щебеню, то варто розуміти його класифікацію. В основному, відповідь на те, з чого складається щебінь, криється вже в його найменуванні. Справа в тому, що кожен окремий вид щебеню видобувається з різних порід, чим і обумовлено назви: гранітний щебінь, шлаковий, і т. залежно від типу бетонної конструкції, визначаються вимоги до бетону, і зокрема до щебеню. І, зрозуміло, що найбільш жорсткі вимоги до того бетону, що використовується для зведення фундаменту будинку. Це пов’язано з постійними навантаженнями, що з’являються в результаті експлуатації будівлі. Щебінь повинен відрізнятися своєю міцністю, щоб повноцінно служити своєму власникові. Однак, якщо мова йде про дачному будиночку або котеджі, то допускається використання кілька менш міцного щебеню.

При виборі щебеню важливим є і склад матеріалу, і ступінь його лещадности. При зведенні фундаменту прийнято використовувати щебінь з середніми розмірами зерна, кубовидної форми. Останній аспект слугуватиме кращому ущільненню фундаменту, що дозволить уникнути просідання конструкції в майбутньому, у процесі тривалої експлуатації. Варто також розуміти і той факт, що лещадный щебінь може посприяти утворенню пустот всередині фундаменту. Це прирече його до швидкого руйнування, адже з – за пустот зменшується щільність, що сприяє появі тріщин і розколів. Отже, можемо зробити наступний висновок. Ідеальним щебенем для фундаменту буде той, який має саму низьку ступінь лещадности, середні розміри, і кубовидну форму. Зрозуміло, що варто стежити за якістю і інших складових фундаменту: бетон, пісок. Фундамент – це ємне поняття, з безліччю аспектів, які потрібно в обов’язковому порядку враховувати при будівництві.