Як вибрати wifi роутер для дому і дачі ?

4-23-2018

Займаючись налаштуванням власної локальної сітки, я зіткнувся з однією нетривіально проблемою (яку не зміг вирішити з наскоку). Подумалося, що я тут не самотній, і це спонукало мене докладно розписати і проаналізувати технічні аспекти встановлення домашнього інтернету в даній статті. Рекомендую вибрати wifi антенны

Всі ми помічаємо, що поняття комфорту постійно змінюється. Коли-то він обмежувався просто наявністю окремої квартири, потім наявністю балкона і роздільного санвузла… У цей же час домашній затишок вже немислимий без широкосмугового доступу в інтернет.

При цьому нікому не хочеться морочитися з проводами: набагато зручніше, якщо зв’язок буде легко доступна в будь-якій точці квартири як для комп’ютера, так і для смартфона. Саме зручне рішення — технологія Wi-Fi. І тут принципово важливо грамотно вибрати і встановити Wi-Fi-приймач-маршрутизатор – роутер. Як вибрати роутер і які вони взагалі бувають — про це поговоримо далі. У висновку статті я наведу TOP-5 кращих моделей.

Параметри, на які слід орієнтуватися при виборі роутера
Для початку визначення: роутер – це радіоприлад, завдання якого приймати сигнал від зовнішнього інтернет-сервера і роздавати його всім учасникам локальної мережі. У нашому випадку – користувачів квартири (це можуть бути комп’ютери, планшети, смартфони). Роздача по кабелю зараз менш популярна (особливо стосовно смартфонів) – не хочеться «зв’язувати» себе кабелем. Тому більшість користувачів воліють бездротове з’єднання – різновид вай фай малого радіусу дії.

До речі, це не завжди здорово: часом міркування безпеки беруть вгору над ергономічним зручністю. Тоді вибір однозначно робиться на користь старої доброї провідної технології.

А тепер давайте визначимо так звані точки відповідальності. Це ті характеристики обладнання (роутера), які принципово важливі для якісного інтернет-з’єднання. Саме за ним, до речі, можна порівнювати прилади між собою. Отже, потрібно виділити наступні характеристики роутера:
стабільний вай фай

Стабільність (відсутність перебоїв зв’язку)
Зависання роутера – найбільш поширена проблема. Про її актуальності можна судити з гнівним відгуками користувачів на тематичних форумах. І хоча проблема легко вирішується елементарної перезавантаженням, в цей період часу не працюють (а після вимагають повторного старту) ніякі процеси, пов’язані з мережею: не викачуються/закачуються дані, перестають працювати роботи, що вимагають онлайн доступу, так і месенджер непомітно опиняється не на зв’язку (якщо телефон ловив місцевий wi-fi).

Такий збій залежить від двох складових:

— якості елементної бази;
— якості програмного забезпечення – прошивки.

І те, й інше належить робити в заводських умовах. А виробник завжди зацікавлений у власній рекламі. Тому якщо зустрічаються вироби, де він не вказаний, то краще утриматися від купівлі – скоріше всього, воно зроблено кустарним чином «на коліні». До того ж саме з офіційного сайту виробника слід регулярно завантажувати оновлення.

Хочу окремо звернути увагу на недопустимість використання альтернативного софта, типу прошивок DD-WRT. Тут, як з нітрогліцерином в бензобаку: машина починає їздити жвавіше, але ніколи не знаєш, коли рвоне. Прискорення роботи компенсується непередбачуваною сумісністю. Прогрес змушує виробників модернізувати прилади навіть в межах одного модельного ряду (ставити більш продуктивні процесори, ємну пам’ять тощо).

І той факт, що «ліва» доступна прошивка прийнята одним приладом, не дає гарантії, що іншої такої ж не згорить!

Гранична швидкість отримання/передачі сигналу і наявність необхідних портів
швидкість отримання/передачі сигналу wi fi

Швидкість роутера – «жвавість» його вай-фай інтерфейсу (як швидко змінюється картинка на екрані). При цьому написані на корпусі роутера 150 Мбіт означає, що в реальності по бездротовому з’єднанню ми будемо мати не більше сотні. Це більше 10 Мб/c. Для домашніх потреб буде достатньо.

Обов’язково потрібно перевірити наявність і характеристики портів LAN і USB. LAN-порт – це роз’єм для підключення спеціалізованих кабелів.

Його характеристика — це швидкість інтернет-з’єднання, яку він забезпечує (пропускна здатність). Норматив для будинку — 100 Мбіт – більше немає практичного сенсу переплачувати (більш дорогі версії пропускають і 1 Гбіт, але це вже моделі виробничого призначення). Порт USB переважно використовується для «втыкания» носіїв пам’яті (зовнішніх вінчестерів) або інших об’єктів мережевого доступу (принтерів, наприклад).

У разі, якщо є бажання обладнати у себе Wi-Fi мережу 4G, то для нього потрібно підтримує 4G роутер. Так от USB-порт у нього служить саме для підключення до такого модему.

4g wi fi
Увага! Роутери мають властивість зменшувати швидкість з’єднання (іноді на порядок). В цьому випадку отримати обіцяні 100 Мбіт від провайдера можна, лише приєднавшись без маршрутизатора. А дізнатися заздалегідь можна, тільки промоніторивши відгуки на форумах… Ну або дослідним шляхом.