Засувки, вентилі та клапани – застосування деталей трубопроводу

374

У багатьох сучасних галузях промисловості використовується трубопровідна арматура різного призначення. Взагалі труби і трубопровідні деталі використовується не тільки на різних промислових виробництвах, але і в житлово-комунальному господарстві для створення мереж водопостачання, водовідведення, теплозабезпечення. Трубопроводи в промисловості застосовуються для транспортування нафти, газу і хімічних речовин, однак у сфері ЖКГ в якості робочого середовища виступає вода. Безсумнівно, конструкція і матеріали для виготовлення труб і арматури залежать від того, з якою середовищем необхідно працювати.

Арматура для трубопроводів розрізняється по своїй конструкції, функціоналу і сфери застосування. За конструктивним типом виділяють клапани або вентилі, засувки сталеві різних типів, крани і затвори. Засувки і клапани мають величезне застосування, вони мають безліч специфікацій і конструктивних рішень, завдяки чому їх можна використовувати для вирішення широкого кола завдань. Засувки влаштовані таким чином – у них замикаючий елемент переміщається в перпендикулярному положенні щодо потоку середовища, в результаті чого можна домагатися швидкого і ефективного припинення подачі середовища. Клапани влаштовані інакше – у них замикаючий або регулюючий елемент рухається паралельно потоку робочого середовища. Зворотні чавунні фланцеві клапани мають безліч конструктивних різновидів, вони можуть бути запірними, регулюючими, запобіжними, відсічними і деякими іншими. Найбільш важливими серед них вважаються «запобіжні клапани», які необхідні для запобігання зворотного потоку робочого середовища, який може спровокувати аварійні ситуації.

Використання засувок ґрунтується на їх замикаючих властивості, вони широко застосовуються для того, щоб не допустити вихід з ладу насосів АХ46 та іншого обладнання. Засувки з нержавіючої сталі можуть застосовуватися навіть у нафтопроводах, бо вони володіють високою корозійною стійкістю. Також у конструкції засувок використовується електропривод – він дозволяє здійснювати перекриття в автоматичному режимі в будь-якому положенні затвора. Існують компактні приводи, призначені для арматури малого діаметра. Діаметр умовного проходу такий запірної арматури становить від 50 до 100 мм. В наш час обидва види трубопровідної арматури – клапани і засувки – представлені в неймовірно великому асортименті.

* На правах реклами