Здійснено перший тестовий політ електросамолета rolls-royce (3 фото + відео)

15

Електричний літак spirit of innovation, розроблений в компанії rolls-royce, перейшов до перших льотних випробувань і завершив тестовий політ тривалістю 15 хвилин. За заявою розробників, проект переходить до стадії інтенсивних льотних випробувань.

Створення електричного літака spirit of innovation є складовою частиною проекту з повної електрифікації польотів accel (accelerating the electrification of flight), який фінансується урядом англії. За задумом чиновників, вже до 2050 року англійська авіація стане «повністю вуглецево нейтральною». У проекті spirit of innovation крім rolls-royce беруть участь: виробник електродвигунів yasa, авіаційний стартап electroflight і науково-дослідний аерокосмічний інститут (ati).

Конструкція spirit of innovation являє собою класичний моноплан з низько розташованими по відношенню до центру фюзеляжу крилами (низькоплан). Розміщений в передній частині пропелер приводиться в рух трьома електричними двигунами 750r від компанії yasa. Ккд енергетичної установки літака-90%, а сумарна потужність двигунів – 500 к.с. Дальність автономного польоту становить 320 км, а енергія концентрується в акумуляторному блоці, що складається з 6 000 осередків. Пікова потужність, що генерується двигуном, становить 750 квт.

Розробники планують, що в найближчому майбутньому зможуть довести швидкість польоту spirit of innovation до рекордних 480 км/год. В даний час для електричних літаків рекордною швидкістю є показник в 337,5 км/год, досягнутий в 2016 році концептуальним прототипом літального апарату siemens extra 330le.