Навіщо необхідний розширювальний бак для котла.

5-12-2018

Навіщо необхідний розширювальний бак для котла.
Ефективна робота опалювальної системи можлива за рахунок руху теплоносія, який постійно рухається по трубах. Під час нагрівання або охолодження рідини вона збільшується чи зменшується в обсязі. Розширювальний бак для опалення дозволяє збільшувати місткість води в системі під час нагрівання без протікання рідини. Як ми вже говорили, компенсаційна ємність потрібна для ефективної безперебійної роботи опалювальної системи. Це пристосування збирає в собі розширену в результаті нагрівання рідина, запобігає аварії і витоку. Під час охолодження теплоносій рівномірно розподіляється по трубах. При відсутності розширювального бака робочий тиск підніметься до критичної точки в 3 атмосфери, в результаті чого відбудеться спрацьовування аварійного клапана і скидання зайвої рідини. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі расширительный бак для котла.
Крім опалювальної системи розширювальний бак використовується в гарячому водопостачанні. Після використання гарячої води з бойлера, цей прилад наповниться холодною рідиною. Під час нагрівання їй буде нікуди подітися і станеться аварія. Компенсаційна ємність і служить для запобігання подібних аварій. Замість резервуара в системі гарячого водопостачання можна використовувати аварійний клапан, але часті його включення призводять до появи течі і пошкодження приладу. На даний момент на будівельному ринку можна знайти безліч різних моделей компенсаційних ємностей.
Усі ці прилади можна умовно поділити на два види: відкриті і закриті. Незважаючи на зовнішню схожість, монтаж цих приладів проводиться за різними технологіями. Зверніть увагу! Розширювальні баки відкритого типу використовуються все рідше і рідше, вони неефективні, потребують постійної доливці теплоносія. Закриті компенсаційні ємності відрізняються від аналогів компактними габаритними розмірами. Такі прилади працюють без участі людини. Процес розрахунку обсягу розширювальних баків відкритого і закритого типу дещо відрізняється. Резервуар для відкритої опалювальної системи роблять з листового металу.