Tesla продемонструвала новий акумуляторний блок 4680

17

Наприкінці минулого тижня компанія tesla оголосила про завершення будівництва берлінського заводу gigafactory. Під час цього заходу стало відомо, що електромобілі model y, які будуть збиратися в німеччині, дійсно матимуть новий кузов, що складається всього з двох окремих частин. Сьогодні стало відомо, що ці електромобілі будуть мати вбудований в кузов новий акумуляторний блок з батарей типу 4680. Інформація стала відома після демонстрації складальних ліній німецького заводу-гіганта.

Деякий час тому ілон маск розповів, які переваги нового купе, яке буде використовуватися в кросоверах model y, що збираються в німеччині. Він являє собою конструкцію з двох литих деталей, між якими розміщується сам батарейний блок. Таким чином, вага електромобіля зменшився на 10%, а запас ходу збільшився на 14%. Що ще більш важливо, технологічний процес значно спростився, оскільки для складання одного і того ж кузова за новою технологією використовується на 370 компонентів менше. Демонстрація на берлінському заводі gigafactory показала, як виглядає конструкція нового купе з блоком батарей.

Сам акумуляторний блок 4680 став частиною корпусу, що з’єднує передню і задню частини шасі. Шасі разом з акумуляторним блоком є невід’ємною частиною купе, при цьому сидіння електромобіля кріпляться до самого акумуляторного блоку. Таким чином, виробництво моделі y було значно оптимізовано.