Xiaomi анонсувала нову технологію охолодження loop liquidcool для смартфонів

26

Xiaomi представила принципово нову технологію охолодження для смартфонів . Вона отримала назву loop liquidcool. За оцінками виробника, нова технологія здатна вдвічі збільшити охолоджуючу здатність в порівнянні з традиційними рішеннями рідинного охолодження, що використовують т.зв. «парові камери».

Зі слів представника компанії, нові рішення по охолодженню прийшли з аерокосмічної галузі, де вони активно застосовуються для підтримки експлуатаційних температур на космічних апаратах.

Секрет нової технології полягає у використанні капілярного ефекту. Вона передбачає створення спеціальної кільцевої, замкнутої конструкції, всередині якої циркулює рідкий охолоджуючий агент. З його допомогою забезпечується перенесення надлишкового тепла із зони підвищеного тепловиділення в більш холодну область.

Нова конструкція використовує систему кільцевих теплових трубок, які формують область, звану «випарник». У випарнику відбувається контакт хладоагента з» гарячою ” зоною і відбувається процес випаровування.

Після цього газ рухається по замкнутому контуру через односпрямований канал і надходить в область конденсатора. Тут відбувається процес адсорбції з утворенням рідини. Вона збирається в крихітних волокнах в заправній камері. Після цього цикл відведення тепла повторюється. В результаті виникає самопідтримуюча свою роботу система.

Хоча нова технологія використовує той же метод, що і при рідинному охолодженні vc, в технології xiaomi передбачено використання кільцевого насоса. Він має особливу конструкцію, що складається з газових капілярів. Ці трубки надають значно нижчий опір руху газу в повітряному каналі. Xiaomi оцінює зниження на рівні 30%.

Завдяки поліпшенням максимальна теплопередаюча здатність зросла на 100%, стверджує виробник.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд смартфона samsung galaxy z fold3 5g . Новий samsung galaxy z fold3 5g отримав посилену рамку з армованого алюмінію, його дисплей став на 80% більш зносостійким і до всього іншого обзавівся підтримкою стилуса. Детальніше про це читайте в статті “огляд samsung galaxy z fold3 5g : нова віха в історії складних смартфонів”.

читайте також: