Msi: пам’ять ddr5 буде дорожче ddr4 на 50-60% на старті продажів

38

Компанія msi розмістила в своєму офіційному блозі повідомлення з оцінкою вартості майбутніх модулів пам’яті стандарту ddr5. За оцінками аналітиків msi, на момент початку продажів пам’ять нового стандарту ddr5 буде дорожче пам’яті попереднього покоління ddr4 на 50-60%. На їхню думку, буде потрібно близько двох років, перш ніж ціни на ddr5 знизяться до рівня ddr4.

Виробники материнських плат вже приступили до розкриття дизайну своїх нових продуктів. Офіційний старт нового покоління материнських плат пов’язують з 4 листопада – в цей день буде знято офіційне ембарго на продаж процесорів intel alder lake і материнських плат z690.

У той же час виробники модулів пам’яті вже більше трьох місяців ведуть їх поставки роздрібним продавцям. Пам’ять, яка потрапила в перші поставки, мала стандартну швидкість 4800 mt/s (згідно специфікації jedec). На поточний момент це нижня межа швидкості, яку будуть підтримувати материнські плати intel z690.

Згідно з попередніми оцінками, процесори alder lake істотно виграють від подальшого переходу на більш швидку пам’ять з продуктивністю в 6200 мт/s і вище. Але цей перехід призведе до подальшого зростання роздрібних цін на пам’ять ddr5.

Якщо порівнювати з минулим, то перехід на новий, більш високошвидкісний стандарт пам’яті оцінювався раніше в зростанні цін на 30-40% в порівнянні з попереднім поколінням. Однак на цей раз до складу пам’яті ddr5 входять додаткові компоненти-це також сприяє зростанню витрат і, відповідно, цін. З цієї причини аналітики msi збільшили прогноз по зростанню цін такої пам’яті до 50-60%.

Відомо, що материнські плати серії intel z690 будуть підтримувати пам’ять обох стандартів (ddr4/ddr5). Однак це виявиться не архітектурне рішення, а системне. Іншими словами, при покупці нових материнських плат доведеться вибирати, яку пам’ять планується в них встановлювати.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращої материнської плати . Вибрати кращу материнську плату непросто – для кого – то кращою може бути найдоступніша материнська плата, для інших-сама функціональна. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу материнську плату будь-якої функціональності, під будь-який процесорний роз’єм, в будь-якій ціновій категорії – від найдешевших до топового сегмента. Детальніше про це в статті “краща материнська плата : поточний аналіз ринку”.

читайте також:

geil випустила комплекти ігрової пам’яті polaris rgb ddr5