Особливості і відмінності душових кабін

6-28-2018

Душова кабіна являє собою конструкцію, призначену для прийому людиною душа, а в окремих моделях, навіть «сидячу» ванну. Її малі габарити дозволяють провести монтаж навіть у самих маленьких ванних кімнатах. Раніше не доступні більшості, в даний час вони все більше набирають популярність. На світовому будівельному ринку представлено безліч моделей кабін для душу, що розрізняються за зовнішнім виглядом і конструктивним особливостям і ціною. Рекомендую цікаву статья

Види душових кабін
Особливості і відмінності душових кабін

За типом виконання душові кабіни поділяються:

Відкритого виконання.
Закритого виконання.
Відкриті душові кабіни являють собою конструкцію, що не має стелі і однієї або кількох бічних стінок, їх заміняють стіни ванної кімнати. Подібні кабіни, найчастіше, називаються відкритими душовими куточками. Вони дешеві і відносяться до економ-класу, володіючи лише базовою комплектацією.

Особливості монтажу відкритих душових кабін. Особливості архітектури відкритих кабін дозволяють встановлювати їх тільки в кутах приміщення. Примикають до душовій кабіні стіни ванної кімнати повинні бути добре вирівняні і гідроізолювання (це може бути кахельна плитка або спеціальне покриття). За допомогою сталевих петель дверцята конструкції прикріплюються до стін ванної кімнати. Регулювання подібних петель не перевищує двох міліметрів, при нерівностях стін ванної кімнати можуть виникнути зазори. Відбудеться порушення герметичності, внаслідок чого душову кабіну стане неможливо використовувати.

Дверцята кабіни можуть бути виконані як з прозорого, так і непрозорого матеріалу. Кабіна з дверцятами зі скла і прозорого пластика, що дозволяє візуально збільшити обсяг ванної кімнати.

Конструкція душової кабіни може встановлюватися на спеціальний піддон або безпосередньо на підлогу ванної кімнати. При установки кабіни на підлогу, потрібно особливо ретельна гідроізоляція, як самої підлоги, так і стін зі стелею.

Для зливу води з підлоги, застосовується спеціальний пристрій – трап (пластиковий або металевий). Труба для зливу повинна мати ухил 2-30, у зв’язку з чим, підлога під душової кабіни потрібно трохи підняти. Підлогове покриття (кахельна плитка) повинно мати протиковзке покриття, щоб уникнути травматизму.

Закриті душові кабіни або душові бокси. Архітектура даних кабін являє собою повністю закриту конструкцію. Розташування такої кабіни може бути будь-яким, основною умовою є можливість підведення до неї гарячої, холодної води, каналізації та електроенергії.

Геометрична форма закритих душових кабін різна, півколо, прямокутник, коло і так далі.

Комплектація душових боксів може бути як самої мінімальної (простий душ), так і розширеної (гідромасаж, турецька лазня, ароматерапія, контрастний душ, хромотерапія, голосове керування і так далі).

Комплектація душових боксів
Особливості і відмінності душових кабін

Гідромасаж. Застосовується для підвищення метаболізму організму, поліпшення кровообігу і роботи шлунково-кишкового тракту і профілактики целюліту. Ефект досягається шляхом подачі на тіло людини безлічі струменів води, що містять в собі бульбашки повітря. Вода змішується з повітрям проходячи через спеціальні форсунки. Розташування і кількість розпилювальних форсунок визначає частини тіла, що піддаються масажу.
Душові бокси за типом гідромасажу розрізняються на вертикальні і горизонтальні. При вертикальному масажі, розпорошення водяних струменів відбувається по висоті тіла людини. При горизонтальному масажі, форсунки розташовуються в спеціальній гідромасажній ванні, є одночасно піддоном закритій душової кабіни.

Гідромасаж може бути протипоказаний при ряді захворювань: онкології, сечокам’яної хвороби, гіпертонії, а також у гострій фазі деяких хронічних захворювань.

Турецька лазня. Встановлений в душовій кабіні парогенератор, створює 100% вологість всередині неї. Температура повітря при цьому становить 45 – 600с. Пар рівномірно розподіляється по внутрішньому простору боки, завдяки вбудованому в нього вентилятору. Ефект від такої процедури ідентичний так званим турецьких лазнях.
Для ефективної роботи парогенератора і гідромасажу, тиск води в трубах не повинно бути менше ніж 2-3 бару. При нестачі тиску в системі, дані функції є неактивними.

Тропічний душ. При цій опції, вода подається через спеціальну решітку, заповнюючи всі приміщенні закритій душової кабіни. Тропічний душ надає заспокійливий ефект і благотворно впливає на сон людини.
Ароматерапія. Вода або пар (в опції «турецька лазня») проходять через спеціальний резервуар, наповнений ароматизирующим або лікувальним речовиною. У результаті внутрішнє приміщення боксу заповнюється парами цієї речовини. Дана опція можлива тільки як доповнення до комплектаціям «тропічний душ» і «турецька лазня».
Вентиляція. Вбудовані вентилятори забезпечують приплив свіжого і витяжку використаного повітря. Система полегшує дихання, а також підсилює ефективність комплектацій «тропічний душ» і «турецька лазня».
Контрастний душ. Спеціальна система забезпечує попеременную подачу то гарячою, то холодною води. Опція служить для загартовування, зміцнення нервової системи, а також допомагає підбадьоритися.
Хромотерапія. Світлодіодні лампи, встановлені в стелі душової кабіни, при включенні душа забарвлюють його струмені в різні кольори. Колірна гамма задається користувачем за допомогою панелі управління. Хромотерапія володіє заспокійливим ефектом, сприяє лікуванню шкірних хвороб і гормональної системи.
Голосове управління. Опція, встановлена в душових кабінах максимальній комплектації (преміум-класу). Шляхом подання голосових команд, користувач може включати або відключати різні функції кабіни і управляти температурою води в душі.
Інші фікції. Серед приємних гаджетів встановлюються в сучасних душових кабінах, слід відзначити вбудовану аудіосистему для прослуховування музики і радіо, полиці і гачки для зберігання банного приладдя, поручні і сидіння.