Флагмани oneplus 9 і oneplus 9 pro з оновленням отримали новий режим xpan на честь камери з 90-х

22

Компанія oneplus почала поширювати оновлення 11.2.9.9 для своїх флагманів oneplus 9 і oneplus 9 pro. Нова прошивка додає режим камери під назвою xpan.

Як це працює?

Режим xpan-це відсилання до hasselblad xpan, оновленої версії двоформатної камери fuji tx-1, випущеної в кінці 90-х років. Її головною особливістю була можливість знімати не тільки на 35-міліметрову плівку, але і в більш широкому форматі 65 мм для панорам зі співвідношенням сторін 65:24 (або 2,7: 1).

Режим xpan в серії oneplus 9 імітує зйомку на цю камеру. При активації режиму на екрані запускається новий інтерфейс з видошукачем із співвідношенням сторін 65: 25 і обмеженими елементами управління. У вас є можливість перемикатися тільки між двома колірними режимами: злегка зміненої передустановкою природного кольору і чорно-білим режимом за замовчуванням на основі плівки ilford delta 400. Також можна переключити фокусну відстань з 45 мм на більш широке 30 мм, що означає перемикання на надширококутний об’єктив.

Так як співвідношення сторін 65:25 на смартфоні неможливо відтворити спочатку, зображення обрізаються за допомогою рідного сенсора 4:3. Іронія полягає в тому, що оригінальний xpan створював панорами, фактично збільшуючи поле зору, а не обрізаючи або маскуючи стандартне. У результаті виходить знімок на 20 мп у вирішенні 7872×2916 (45 мм) і 7552×2798 (30 мм). При цьому режим xpan можна використовувати тільки в альбомній орієнтації.

Але майте на увазі, що після зйомки остаточне зображення повільно формується і зберігається. За словами виробника, це “відтворює ритуальний сенс прояву плівки”. Також перш ніж ви зможете зробити ще один знімок, потрібно майже 4.5 секунди. Тобто це безумовно режим для поспіху.

Oneplus також пропонує деякі поліпшення продуктивності камери в цьому оновленні. Крім цього, прошивка включає вересневе виправлення безпеки.