Pentax 645D: 40-мегапіксельна дзеркальна фотокамера

432

Компанія Hoya Corporation Pentax Imaging Systems Division представила нову среднеформатную цифрову дзеркальну камеру зі змінною оптикою – Pentax 645D. Завдяки сенсору, рівним можливостям цифровим задникам професійного рівня, ця високоефективна модель дозволяє отримати знімки високого дозволу – приблизно 40 млн. ефективних пікселів.


Pentax 645D

Pentax 645D дозволяє отримувати знімки надвисокої роздільної здатності за допомогою великого сенсора, що раніше було доступно тільки в професійних моделях камер – для серйозної пейзажної та зовнішньої фотографії. Завдяки великому, високопродуктивної сенсору (розмір 44х33мм) і оригінальною технологією обробки зображення Pentax, камера виробляє чіткі, высокодетализованные кадри з роздільною здатністю приблизно 40 млн. ефективних пікселів. Крім того, камера сумісна з більшістю компонентів системи Pentax 645 для того, щоб фотограф міг скористатися своїми активами, включаючи змінну оптику smc Pentax 645.

Pentax 645D
Pentax 645D

В якості процесора в Pentax 645D використовується PRIME II (Pentax Real Image Engine). Завдяки потужності і новими алгоритмами, спеціально створеним для СФ-камер, цей процесор виробляє високоякісні зображення з багатими півтонами і реалістичною передачею кольору, забезпечуючи при цьому швидкісну передачу великого обсягу даних, наприклад, таких як 50Mb RAW-файли.

У Pentax 645D використовується високоякісний АЦП (аналого-цифровий перетворювач), який забезпечує достовірне перетворення великого обсягу аналогових даних з CCD-сенсора в цифровий сигнал, передаючи широкий діапазон інформації, такої як дозвіл і відтінки.

Pentax 645D
Pentax 645D

Рама Pentax 645D виготовлена з легкого, але міцного сплаву магнію і сталі, в той час як корпус зроблений з литого під тиском алюмінію, щоб мінімізувати розширення під дією високої температури, а також оптимізувати кінематичну точність і температурну стійкість. РК-екрани – один на верхній панелі камери, другий – ззаду, захищені пластинами із загартованого скла. Корпус Pentax 645D зробив СФ-камеру компактної і мобільної, незважаючи на поєднання таких особливостей, як захист від пилу і вологи з 70 особливими ущільненнями, видатна здатність працювати на холоді аж до -10 градусів Цельсія, новий затвор, відпрацьовує витримки до 1/4000 секунди, і має гарантований ресурс 50 тис. спрацьовувань.

Pentax 645D
Pentax 645D

Pentax 645D має два слоти для карт пам’яті для запису кадрів з підтримкою стандартів SD і SDHC. Наявність двох слотів для карт пам’яті дає фотографу додаткові можливості управління даними. Наприклад, можна налаштувати запис на різні карти у відповідності з форматом (RAW або JPEG), або ж одна карта пам’яті може бути використана для резервного копіювання інформації з іншою. Налаштування для кожного слота пам’яті легко виробляються спеціальною кнопкою.

Pentax 645D
Pentax 645D

Pentax 645D оснащений механізмом Pentax Dust Removal (DR) II, який бореться з дратівливими слідами частинок пилу на знімках, навіть при зміні об’єктивів в запилених умовах. Пил ефективно видаляється шляхом ультразвукової струсу УФ/ІЧ фільтра сенсора за допомогою пъезоэлектрического елемента. Завдяки легкій у використанні системі виявлення пилу Dust Alert фотограф може швидко перевірити чистоту сенсора перед зйомкою.

Нова система АФ SAFOX IX+ з широким полем охоплення і 11 точками (з 9 чутливими хрестоподібними елементами в центрі) забезпечує високоточну фокусування, необхідну среднеформатным цифровим камерам. При проектуванні цієї складної системи АФ була перероблена оптична частина, також була додана можливість аналізувати та використовувати дані про джерела світла в полі зору.

Pentax 645D використовує сучасну, 77-зонний систему експозаміру для точного визначення експозиції. Точність виміру забезпечується аналізом і урахуванням таких даних, як орієнтація зображення (горизонтальна чи вертикальна), відстань до об’єкта та його масштаб, з використанням датчиків в камері.

Використовуваний в Pentax 645D видошукач зі скляною призмою у формі трапеції не тільки відображає приблизно 98% площі кадру, але і дозволяє помітно зменшити габарити корпусу. У поєднанні з яскравим, що забезпечує легку фокусування екраном Natural-Bright-Matte, видошукач Pentax 645D дає чітку і велику картинку об’єкту зйомки.

Функція Custom Image дозволяє легко керувати налаштуваннями, щоб «завдати завершальні штрихи» для вираження творчого задуму фотографа, або більш точно передати атмосферу місця зйомки. Користувач може вибрати один з 8 режимів зйомки, включаючи новий режим «Слайд» з передачею кольору, типовою для слайдової плівки. На додаток, всі параметри, такі як насиченість, відтінок, контраст, різкість, яскравість і контраст у світлі/тінях, можуть бути легко налаштовані на необхідний рівень, значно спрощуючи життя фотографу.

Функція «Hyper Program» дозволяє фотографу миттєво перемикатися з програмного режиму (P) в режим пріоритету витримки (Tv) або діафрагми (Av) простим поворотом керуючих дисків на рукоятці. А одноразове натискання на зелену кнопку перемикає режим управління експозицією в автоматичний програмний режим.

Функція «Hyper Manual». В ручному режимі (M) при натисканні на зелену кнопку управління камера встановить оптимальні значення витримки і діафрагми для об’єкта зйомки.

В унікальному режимі пріоритету чутливості (Sv) камера автоматично вибирає оптимальні значення витримки і діафрагми для вибраного користувачем значення чутливості. Чутливість може бути оперативно змінений керуючим диском на задній панелі. Крок зміни ISO можна встановити на 1/2 або 1/3 EV за клацання.

У режимі пріоритету витримки/діафрагми (TAv) автоматично вибирається найбільш підходяще значення ISO для заданих користувачем значень витримки/діафрагми.

Розташований на задній панелі камери великий 3-дюймовий РК-екран з роздільною здатністю приблизно 921 тис. пікселів забезпечує яскраве відображення знімків і меню. Так як широкий кут огляду дорівнює приблизно 170 градусів і по горизонталі, і по вертикалі, у фотографа не буде великих труднощів при зйомці з високою або низькою точки. Крім того, РК-екран має антиблікове AR покриття.

Для живлення Pentax 645D служить ємний літій-іонний акумулятор, який дозволяє зробити приблизно 800 кадрів на повній зарядці.

Інші особливості:

 • Функція HDR для створення зображень з розширеним динамічним діапазоном з трьох кадрів з різною експозицією.
 • Функція розширення динамічного діапазону для компенсації недосвітла і пересвітла.
 • Гістограма дозволяє контролювати рівні яскравості кадру.
 • Автоматична компенсація дисторсії і крайових хроматичних аберацій (доступна при використанні з об’єктивами D FA 645 і FA 645).
 • Гнучка система управління балансом білого, включає режим CTE, спеціально створений для того, щоб підкреслити кольорову домінанту кадру, і особливо підходить для таких сцен, як захід.
 • Функція придушення шуму і вібрації при піднятті/опускання дзеркала для плавної і тихої роботи механізму при зйомці.
 • Додавання даних про авторські права в знімки.
 • Сумісність з системою автофокусування SDM (Supersonic Direct drive Motor), що забезпечує плавну і швидку роботу системи АФ, використовуючи ультразвуковий мотор усередині об’єктиву.
 • HDMI роз’єм (тип C міні-коннектор) для виводу зображення у високому дозволі.
 • Зрозумілі, позначені кольором кнопки і перемикачі, засновані на універсальній колірної концепції.
 • Програмне забезпечення Pentax Digital Camera Utility 4, що включає RAW-конвертер (заснований на популярній програмі SILKYPIX, розробленої Ichikawa Soft Laboratory) і програму перегляду зображень.

Pentax 645D з’явиться у продажу в травні за ціною близько 9,4 тис. доларів.