Laad een hatchback met dozen keramische tegels en je ziet het meteen. De achterwielophanging wordt samengedrukt. De achterbumper zakt richting het trottoir. De voorkant gaat omhoog. U weet meteen dat uw subcompact niet is gebouwd voor dat soort misbruik. Zelfs een pick-up of SUV zal tekenen vertonen, hoewel je veel meer gewicht nodig hebt om de bodem te bereiken. Deze voertuigen zijn ontworpen om aanzienlijke ladingen te verwerken.
Een camper is anders. Laad het met meubels, apparaten en zes volwassenen. Het zakt misschien helemaal niet. Je zou niet weten dat je het overbelast zonder de wiskunde te doen. De vraag is niet of je de spanning kunt zien. Het gaat erom of je de grenzen kunt overschrijden. Het antwoord ligt in het laadvermogen.
Dit is geen gok. Het is een harde limiet die door de fabrikant is vastgesteld. Overschrijding ervan brengt de veiligheid in gevaar. Hier ziet u hoe u dat nummer voor uw installatie kunt vinden.
De CCC-berekeningsformule
Om veilig te blijven, moet u het laadvermogen van uw recreatievoertuig kennen. De formule is eenvoudig. Begin met het bruto voertuiggewicht (GVWR). Dit is het maximale veilige gewicht van het volledig beladen voertuig, inclusief brandstof, passagiers en vracht.
Trek vervolgens de specifieke gewichten af waaruit de basismassa en verbruiksartikelen van het voertuig bestaan.
- Begin met de GVWR. Laten we voor ons voorbeeld 20.000 pond gebruiken.
- Trek het onbeladen voertuiggewicht (UVW) af. Dit is het gewicht van de camper zoals deze de fabriek verlaat. Het omvat een volle tank brandstof, koelvloeistof en olie. Laten we zeggen dat de jouwe 14.500 pond weegt.
- Trek de Sleep Capacity Weight Rating (SCWR) af. Dit is een vaste berekening. Vermenigvuldig het aantal slaapposities met 154 pond per persoon. Als je zes stapelbedden hebt, is dat 6 x 154 = 924 pond.
- Trek het propaangewicht (LP-gas) af. Propaan weegt 4,2 pond per gallon. Een standaardtank van 12 gallon voegt 50,4 pond toe.
- Trek het gewicht van het zoetwater af. Water weegt 8,3 pond per gallon. Een tank van 25 gallon voegt 207,5 pond toe.
Voer de wiskunde uit voor ons voorbeeld:
20.000 (GVWR)
– 14.500 (UVW)
– 924 (SCWR)
– 50,4 (propaan)
– 207,5 (water)
= 4.318,1 pond
Die 4.318,1 pond is uw laadvermogen. Het is het maximale gewicht dat u kunt toevoegen in de vorm van uitrusting, kleding, voedsel en optionele uitrusting. Als u er overheen gaat, brengt u de remmen, de ophanging en de structurele integriteit van de camper in gevaar.
Waar u uw gegevens kunt vinden
Als u niet zeker bent van de nummers van uw camper, controleer dan de specificaties van de fabrikant. Ze publiceren deze gegevens online. De meeste grote merken hebben een speciaal gedeelte voor trek- en gewichtsspecificaties.
Voor degenen die auto’s en vrachtwagens besturen in plaats van campers, is het concept vergelijkbaar, maar de statistieken verschillen. Het gaat u waarschijnlijk om het laadvolume in kubieke voet of de laadvermogenlimieten in kilo’s. Hieronder vindt u de laadcapaciteiten van verschillende populaire modellen van 2006 tot 2009.
Acura-laadcapaciteit
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13.1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13.2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RL | 13.1 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13.2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13.1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13.2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13.1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Meer Acura-specificaties:
-Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura GCWR
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-lading
– Acura-trekvermogen
Audi-laadcapaciteit
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | 54,6 |
| 2006 | A4 | 13.4 |
| 2006 | A6 | 15,9 |
| 2006 | A8 | 14.6 |
| 2006 | S4 | 13.4 |
| 2006 | TT | 24.2 |
| 2007 | A3 | 54,6 |
| 2007 | A4 | 13.4 |
| 2007 | A6 | 15,9 |
| 2007 | A8 | 14.6 |
| 2007 | Q7 | 88,7 |
| 2007 | RS4 | 13.4 |
| 2007 | S4 | 13.4 |
| 2007 | S6 | 13,9 |
| 2007 | S8 | 14.6 |
| 2008 | A3 | 54,6 |
| 2008 | A4 | 10.2 |
| 2008 | A5 | 16.1 |
| 2008 | A6 | 15,9 |
| 2008 | A8 | 14.6 |
| 2008 | Q7 | 88,7 |
| 2008 | R8 | 3,5 |
| 2008 | RS4 | 13.4 |
| 2008 | S4 | 13.4 |
| 2008 | S5 | 16.1 |
| 2008 | S6 | 15,9 |
| 2008 | S8 | 14.6 |
| 2008 | TT | 8,8 |
| 2009 | A3 | 54,6 |
| 2009 | A4 | 10.2 |
| 2009 | A5 | 16.1 |
| 2009 | A8 | 14.6 |
| 2009 | Q7 | 88,7 |
| 2009 | R8 | 3,5 |
| 2009 | S4 | 10.2 |
| 2009 | S5 | 16.1 |
| 2009 | S8 | 14.6 |
| 2009 | TT | 8,8 |
Meer Audi-specificaties:
– Audi GVWR
-Audi GAWR
– Audi GCWR
– Audi leeggewicht
– Audi Payload
– Audi-trekvermogen
BMW-laadcapaciteit
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | 325 | 12 |
| 2006 | 330 | 12 |
| 2006 | 525 | 14 |
| 2006 | 530 | 14 |
| 2006 | 550 | 14 |
| 2006 | 650 | 13 |
| 2006 | 750 | 18 |
| 2006 | 760 | 18 |
| 2006 | M3 | 9,5 |
| 2006 | M5 | 14 |
| 2006 | M6 | 13 |
Buick Cargo-volume 2006-2009 begrijpen
Het aanbod van Buick in deze jaren bestond uit een mix van conservatieve sedans en verrassend holle SUV’s. Uit de gegevens blijkt een duidelijke kloof tussen personenauto’s die comfort belangrijker vinden dan transport, en de grotere bedrijfsvoertuigen van het merk.
Voor het modeljaar 2006 domineerde de Buick Terraza met 136,5 kubieke meter laadruimte. Dat is enorm voor een crossover. De Rendezvous liep niet ver achter met een hoogte van 38,5 meter³. Als je een sedan kocht, bood de LaCrosse een bescheiden 16 ft³. De Luzern was met 17 ft³ iets praktischer.
In 2007 verdween de Terraza uit de lijst, waardoor de Rendezvous de volumekoning bleef op 30 m³. De LaCrosse en Luzern bleven statisch.
In 2008 werd de eerste generatie Enclave geïntroduceerd. Het bracht 116,2 ft³ aan capaciteit naar de tafel. De sedans veranderden hun wiskunde niet. De LaCrosse had nog steeds een inhoud van 16 ft³. De Luzern bleef op 17 ft³.
In 2009 verloor de Enclave een klein beetje volume en bleef steken op 35 meter³. De LaCrosse en Luzern zetten hun gestage productie van respectievelijk 16 en 17 ft³ voort.
De Buick Terraza uit 2006 blijft de volumeleider in deze dataset met 136,5 kubieke voet en verslaat daarmee de latere Enclave-modellen.
Cadillac-laadruimte per model en jaar
De laadcapaciteit van Cadillac varieert enorm, afhankelijk van of u boodschappen of meubels vervoert. De luxe sedans zijn krap. De full-size SUV’s zijn open.
In 2006 was de Escalade ESV de duidelijke winnaar met 131,6 ft³. De standaard Escalade bood een inhoud van 30 m³. De luxecoupés XLR en XLR-V waren gierig en boden slechts 3,5 m³. De CTS en CTS-V waren gelijk op 12,5 ft³. De DTS zorgde voor een ruime 18,8 ft³.
2007 bracht een uitbreiding van de Escalade -familie. Het standaardmodel sprong naar 108,9 ft³. De ESV breidde dat uit tot 137,4 ft³. De sedans en coupés bleven grotendeels ongewijzigd.
In 2008 won de CTS wat ruimte, van 12,5 naar 13,6 ft³. De Escalade en ESV hielden stand op 108,9 en 137,4 ft³.
In 2009 werd de Escalade Hybrid met 69,5 ft³ toegevoegd. De SRX -crossover daalde naar 13,8 ft³ (waarschijnlijk een typefout in de brongegevens of specifiek voor het volume alleen aan de achterkant, maar als zodanig vermeld). De STS en STS-V bleven stabiel op 13,8 ft³. De XLR -modellen bleven op 11,6 ft³.
Voor maximaal transport biedt de Cadillac Escalade ESV uit 2007-2009 consequent 137,4 kubieke voet, het hoogste volume in het Cadillac-segment voor dit tijdperk.
Uitsplitsing van het laadvermogen van Chevrolet Cargo
Chevrolet had een grotere verscheidenheid aan voertuigen dan zijn luxe broers en zussen. Dit betekent dat het bereik van de laadcapaciteit groter is.
In 2006 was de Express -bestelwagen een beest met 225,1 ft³. Het Terraza -equivalent in het Chevy-assortiment, de Uplander, bood een inhoud van 120,1 ft³. De TrailBlazer EXT leverde 107,4 ft³. Sedans waren klein. De Impala had een inhoud van 18,6 ft³. De Malibu was kleiner met 4,5 m³. De Corvette bood 22,4 ft³.
In 2007 kwam de Suburban terug in de vrachtruimte met 137,4 ft³. De Tahoe bood 108,9 ft³. De Express bleef op 225,1 ft³. De HHR daalde naar 57,7 ft³. De Aveo 5 hatchback leverde 42 ft³.
In 2008 bleven de meeste cijfers hetzelfde. De Tahoe Hybrid verscheen met 108,9 ft³. De Malibu daalde lichtjes naar 15,1 ft³.
In 2009 werd de Traverse geïntroduceerd met 117,5 ft³. De Corvette stuiterde terug naar 22,4 ft³. De Express -bestelwagens (1500, 2500, 3500) behielden allemaal het cijfer van 225,1 ft³. Vrachtwagens als de Silverado en Tahoe vertonen vaak streepjes in deze datasets, wat duidt op variabele of niet-gestandaardiseerde rapportage, maar de SUV’s hielden stand.
De Chevrolet Express Van 2006-2009 is hier de meest consistente vrachtvervoerder, met een enorme capaciteit van 225,1 kubieke voet over alle bouwjaren en uitrustingsniveaus heen.
Chrysler Cargo-volumeanalyse
De strategie van Chrysler leunde in deze periode zwaar op minibusjes en wagenachtige sedans. Als je ruimte nodig had, kocht je een Town & Country.
In 2006 bood de Town & Country 146,7 ft³ aan. De PT Cruiser was verrassend praktisch met een inhoud van 30 m³. De Pacifica zat in het midden op 62,7 ft³. De sedans 300 en 300C waren krap met 4,5 m³. De Sebring was met 3,5 m³ nog kleiner.
In 2007 zijn de cijfers enigszins verschoven. De Town & Country daalde naar 44 ft³. De PT Cruiser halveerde het gerapporteerde volume tot 62,7 ft³ (waarschijnlijk alleen een meting van de achtervracht, exclusief passagiersruimte). De Pacifica sprong naar 92,2 ft³. De SUV Aspen verscheen met een inhoud van 102,4 ft³.
In 2008 bleef de Town & Country op 143,8 ft³. De PT Cruiser keerde terug naar 92,2 ft³. De Crossfire coupé won iets meer dan 2,5 m³.
In 2009 bleef de Town & Country op 143,8 ft³ staan. De Aspen en Aspen Hybrid leverden beide 30 m³. De PT Cruiser bleef op 62,7 ft³.
De Chrysler Town & Country levert consequent meer dan 143 kubieke meter laadruimte, waardoor het een van de meest praktische minivans van eind jaren 2000 is.
Ontwijk vrachtcapaciteit en bruikbaarheid
De vrachtcijfers van Dodge weerspiegelen die van Chrysler, gezien hun gedeelde platformwortels, maar met enkele duidelijke variaties.
In 2006 was de Sprinter Wagon 2500 een nutsmonster met 321 ft³. De Grand Caravan bood 167,9 ft³. De Sprinter Van -modellen (2500 en 3500) hadden een inhoud van 247 ft³. De Ram 1500 -vrachtwagens boden een kleine 41 ft³ in de laadbak. De Durango SUV had een inhoud van 30 m³. De Viper was krap op 6,8 ft³.
In 2007 werd het Kaliber geïntroduceerd met 48 ft³. De Nitro SUV had een inhoud van 23,5 m³. De **S
Ford-volumeleiders voor 2006 tot 2009
De cijfers liegen niet, maar ze kunnen details verbergen. Als u wilt weten hoeveel rommel er in uw garage of op de achterbank past, biedt het Ford-assortiment van 2006 tot 2009 een enorm assortiment. Je hebt kleine coupés naast grote bestelwagens. Het is een studie in contrasten.
In de laadcapaciteit van de Ford E-serie schuilt het echte volume. De E-150, E-250 en E-350 Super Duty-modellen deelden allemaal dat enorme cijfer van 256,5 kubieke voet in 2006 en 2007. Toen kwam 2008. De cijfers daalden. E-150, E-250 en E-350 Super Duty kwamen uit op 230,6 kubieke voet. Hebben ze stoelen geschrapt? De vloer opnieuw ontwerpen? Op het specificatieblad staat alleen minder ruimte. De modellen uit 2009 behielden dat aantal van 230,6 kubieke voet.
Andere grote transporteurs in de Ford-stal waren onder meer de Freestar-minivan. Het begon bij 134,3 kubieke voet in 2006. Daarna steeg het naar 137,2 kubieke voet in 2007. Daarna verdween het. De Escape Hybrid was een nichespel. In 2006 en 2007 bedroeg de inhoud 65,5 kubieke voet. In 2008 was dit een halve voet gestegen tot 66,0 kubieke meter. De standaard Escape bleef in diezelfde jaren op 66,3.
Middelgrote SUV’s zoals de Explorer bleven van 2006 tot en met 2009 stabiel op 85,8 kubieke voet. De Expeditie EL bood meer ruimte. In 2007 en 2008 bedroeg de oppervlakte 130,8 kubieke voet. De expeditie zelf schommelde rond de 108,2 tot 108,3 kubieke voet.
Auto’s? Niet zo veel. De Mustang had in 2006 en 2007 9,7 kubieke voet. De GT was kleiner, met slechts 1 kubieke voet in 2006. De Fusion was krap op 15,8 kubieke voet voor de hele run. De Focus was redelijk met 40,2 kubieke voet in 2006 en 2007, maar daalde tot 13,8 kubieke voet in 2009. De Vijfhonderd hadden drie jaar lang een capaciteit van 21,2 kubieke voet.
Pickups stonden al jaren vreemd genoeg niet op de vrachtlijst. De F-150, F-250 en F-350 verschenen als streepjes in 2006. Ze bleven streepjes tot en met 2009. De Ranger had 18,1 kubieke voet in 2006 en 2008. Hij ontbrak in 2007 en 2009. De Ranger verscheen ook in 2008 met dat cijfer van 18,1.
Volumegegevens GMC bestelwagens en SUV’s
GMC speelde niet zoveel games met hun grote busjes. De GMC Savana-laadcapaciteit bedroeg 225,1 kubieke voet voor de 1500-, 2500- en 3500-modellen. Dit aantal gold van 2006 tot en met 2009. Geen wijzigingen. Geen verrassingen. Gewoon een consistent volume voor commercieel gebruik of zwaar transport.
De SUV’s vertelden een ander verhaal. De Yukon begon in 2006 met 63,6 kubieke voet. In 2007 daalde hij tot 60,3 kubieke voet en bleef daar. De Yukon XL was qua volume kleiner dan je zou verwachten van een sub-submodel. In 2006 bedroeg het 45,7 kubieke voet, daarna 45,8 van 2007 tot 2009.
De Envoy was een ouder model. Van 2006 tot 2009 had hij een inhoud van 43,7 kubieke voet. De Envoy XL was kleiner, met 23,4 kubieke voet, en werd pas in 2006 vermeld.
Nieuwere inzendingen zoals de Acadia verschenen in 2007. Hij bood 19,7 kubieke voet. Vervolgens sprong hij in 2008 naar 25,5 en bleef daar. De Yukon Hybrid was een kleine optie. In 2008 en 2009 bood hij slechts 16,9 kubieke voet. De Sierra pick-ups vertoonden streepjes voor laadcapaciteit in 2006 tot en met 2009. De Canyon vertoonde ook streepjes.
Honda’s krappe maar efficiënte ruimtes
Honda geeft vaak voorrang aan interieurverpakkingen boven onbewerkte kofferruimte. De Honda Odyssey-laadcapaciteit bedroeg tussen 2006 en 2009 maar liefst 147,4 kubieke voet. Dit was een constante. Een maatstaf.
De CR-V was klein. Slechts 10,4 kubieke voet voor de periode 2006 tot en met 2009. Het veranderde niet. De Civic Hybrid was ook klein. 11,5 kubieke voet voor 2006 tot en met 2009. De Accord Hybrid had over alle jaren een inhoud van 11,2 kubieke voet.
Het Akkoord zelf fluctueerde. 12,8 kubieke voet in 2006. 14 in 2007. Vervolgens gedaald tot 11,9 in 2008 en 2009. De Civic was in 2006 enorm met 72 kubieke voet. Het groeide tot 72,9 in 2007. Daarna daalde het dramatisch tot 35,7 in 2008 en 11,5 in 2009. Die daling lijkt op een generatiewisseling of een meetverschuiving.
Het Element was consistent. 74,6 kubieke voet van 2006 tot 2008. Het verdween in 2009. De Fit verscheen in 2007 met 41,9 kubieke voet. Vervolgens steeg het naar 57,3 kubieke meter in 2008 en 2009. De Pilot had een inhoud van 87,6 kubieke voet van 2006 tot 2008, en daalde lichtjes naar 87 in 2009.
De Ridgeline had gedurende de hele run een capaciteit van 41,4 kubieke voet. De S2000 was een baanspeelgoed. Het had 5 kubieke voet van 2006 tot en met 2008. De Insight had een inhoud van 16,3 kubieke voet in 2006.
Hummer’s minimalistische benadering
Hummer gaf niets om vracht. Of tenminste, hun gegevens suggereren dit. De Hummer H2-laadcapaciteit bedroeg van 2006 tot 2009 30,7 kubieke voet. Het was een boxy SUV, maar de ruimte was bescheiden.
De H3 was iets minder. 29,5 kubieke voet van 2006 tot 2009. De H3T verscheen als een streepje. De H1 Alpha was ook een streepje voor. Ze hebben het niet vermeld. Misschien sluiten de deuren niet? Misschien bestaat het interieur alleen uit stoelen en vloer?
De groeipijnen van Hyundai
Hyundai bouwde in deze jaren volume in hun assortiment. De Hyundai Tucson-laadcapaciteit bedroeg tussen 2006 en 2008 22,7 kubieke voet. Dit veranderde niet.
De Santa Fe groeide. Het begon bij 30,5 kubieke voet in 2006. Daarna steeg het naar 34,2 kubieke voet in 2007 en 2008. De Entourage minivan had een inhoud van 32,2 kubieke voet in 2007 en 2008. De Veracruz liet een streepje zien in 2007 en 2008.
Het accent groeide ook. 12,4 kubieke voet in 2006. Vervolgens 15,9 van 2007 tot 2009. De Azera had een inhoud van 16,6 kubieke voet van 2006 tot 2008. De Elantra groeide van 13 in 2006 naar 14,2 in 2007 en 2008. De Sonata had een inhoud van 16,3 kubieke voet van 2006 tot 2008. De Tiburon had van 2006 tot 2008 een capaciteit van 14,8 kubieke voet.
Jeep Utility-nummers
Wil je spullen vervoeren? In het Jeep-gamma van 2006 tot 2009 zoek je naar ruimte. De commandant zit de meeste jaren aan de top. In 2006 bedroeg de inhoud 68,7 kubieke voet. In 2007 is dit licht gestegen naar 68,9 kubieke meter. Daarna daalt het terug naar 68,5 voor 2008 en 2009.
De Grand Cherokee is strakker. Slechts 67,4 kubieke voet over alle vier modeljaren. Niet slecht voor een middelgrote SUV. Maar als je volume nodig hebt, is de Wrangler Unlimited koning.
Het begint bij 61,2 kubieke voet in 2007. Dat aantal blijft gelden voor 2008 en 2009. In 2006 was de tweedeurs Wrangler kleiner, met een inhoud van 45,8 kubieke voet. De Liberty is een tijdje consistent. 69 kubieke voet in 2006 en 2007. Daarna krimpt het tot 64,2 in 2008 en 2009.
De compacte modellen vertellen een ander verhaal. Het kompas uit 2006 wordt niet vermeld. Het verschijnt in 2007 op 53,6 kubieke voet. Datzelfde aantal geldt voor 2008 en 2009. De Patriot begint in 2007 op 62,7 en blijft daar tot en met 2009.
Kia-volumestatistieken
Kia’s aanpak was in dit tijdperk eenvoudiger. De minivan Sedona domineert de hitlijsten. In 2006 biedt het 141,5 kubieke voet. In 2007 daalt dit naar 121,3. 2008 heeft dat getal van 121,3.
De Rondo is de volgende grootste. Het verschijnt in 2007 en 2008 met 74,4 kubieke voet. De Sorento is stabiel. 66,4 kubieke voet in 2006, 2007 en 2008. De Sportage komt overeen met 66,6 kubieke voet gedurende diezelfde drie jaar.
Kleine auto’s? Minimale ruimte. De Amanti sedan heeft een inhoud van 15,5 kubieke voet in 2006. Hij groeit lichtjes tot 15,9 kubieke voet in 2007 en 2008. De Optima is statisch op 14,8 kubieke voet van 2006 tot 2008.
De Rio 5-deurs hatchback fluctueert. 49,6 in 2006. Daalt naar 15,8 in 2007. Terug naar 49,6 in 2008. De Spectra 5 is in 2007 en 2008 constant 52,8 kubieke voet. In 2009 komt de Borrego binnen met 97,6 kubieke voet. De Spectra sedan zelf is klein. 12,2 kubieke voet in 2007, 2008 en 2009.
Land Rover-capaciteitsgegevens
Land Rover wordt hier ingewikkeld. De LR3 is in sommige jaren een volumebeest. In 2006 en 2007 was dat 90,3 kubieke voet. Daarna daalde het tot slechts 9,9 in 2008. In 2009 herstelde het zich weer tot 90,3 kubieke voet.
Ook de Range Rover is inconsistent. 74,9 kubieke voet in 2006 en 2007. Daalt naar 35,1 in 2008. Keert terug naar 74,2 in 2009. De Range Rover Sport is saai consistent. Precies 71 kubieke voet van 2006 tot 2009.
De LR2 verschijnt laat. Gegevens over 2008 ontbreken. 2009 toont 58,9 kubieke voet. Als u op zoek bent naar gebruikte luxe SUV’s, is de jaarlijkse variantie van de LR3 een enorme rode vlag. Of gewoon een gril van hoe ze het hebben gemeten.
Lexus opslagspecificaties
Lexus neigt meer naar sedans. De ruimte is krap. De GS 300, GS 430 en GS 350 hebben allemaal een inhoud van 12,7 kubieke voet. De ES 330 biedt 14,5 in 2006. De ES 350 volgt met 14,7 van 2007 tot 2009.
De LS 430 is groter. 20,2 kubieke voet in 2006. De LS 460 daalt lichtjes naar 18 kubieke voet in 2007 en 2008. De LS 600h komt overeen met dat cijfer van 18 in 2008.
SUV’s zijn waar Lexus schittert. De GX 470 heeft een inhoud van 77,5 kubieke voet. De LX 470 is enorm. 90,4 kubieke voet in 2006, 2007 en 2008. De LX 570 begint in 2008 met 15,5 kubieke voet (zitplaatsen omhoog?). Springt vervolgens naar 83,1 in 2009.
De RX 330 en RX 400h zijn identiek in 2006 en 2007 met een inhoud van 84,7 kubieke voet. De RX 350 begint in 2007 bij 85. In 2008 zakt deze naar 38,3. In 2009 terug naar 85. De SC 430 coupé is de kleinste. 8,8 kubieke voet consistent van 2006 tot 2009.
Lincoln-vrachtvolumes
Lincoln speelt op safe. De Navigator is het werkpaard. 104,8 kubieke voet in 2006. Het daalt naar 103,5 in 2007 en 2008. Keert terug naar 104,7 in 2009.
De Mark LT-pickup is stabiel. 47,9 kubieke voet van 2006 tot 2008. De Town Car sedan is voldoende. 21,1 kubieke voet van 2006 tot 2009.
De MKX verschijnt in 2007. Hij heeft een inhoud van 69 kubieke voet voor 2007, 2008 en 2009. De MKZ is een kleine sedan. 15,8 kubieke voet in 2007, 2008 en 2009. De MKS arriveert in 2009 met 18,7 kubieke voet. De Zephyr uit 2006 biedt 15,8. De LS sedan uit 2006 heeft 13,5.
Mazda Space-figuren
Mazda heeft een vreemde spreiding. De MPV-minivan is enorm. 127 kubieke voet in 2006.
De CX-9 is de SUV-optie. Van 2007 tot 2009 had hij een inhoud van 100,7 kubieke meter. De Mazda6 sedan varieert enorm. 58,7 in 2006, 2007 en 2008. Daarna daalt het naar slechts 16,6 in 2009.
De Mazda3 is een kleine auto. 31,2 kubieke voet in 2006. Dit groeit tot 43,8 in 2007, 2008 en 2009. De Mazda5 minivan is consistent. 44,4 kubieke voet van 2006 tot 2009.
De Tribute SUV is verwarrend. 66,8 in 2006. Krimpt naar 29,2 in 2008. Zwelt terug naar 66,2 in 2009. De hybride versie van de Tribute in 2008 is kleiner. Slechts 27,8 kubieke voet.
De MX-5 Miata is klein. 5,3 kubieke voet. De RX-8 is ook klein. 7,6 kubieke voet in 2006, 2007 en 2009. De MazdaSpeed6 is krap. 12,4 kubieke voet in 2006 en 2007. De MazdaSpeed3 is iets groter met 43,4 kubieke voet in 2007 en 2008.
Mercedes-Benz-belastingslimieten
Mercedes bestaat vooral uit sedans en coupés. Kleine koffers. De C-Klasse is 12,2 kubieke voet groot in 2006 en 2007. Groeit tot 12,4 kubieke voet in 2008 en 2009. De CL-Klasse is vergelijkbaar.
Mini-, Mitsubishi- en Nissan-uitrustingsrealiteiten
De Nissan Quest uit 2009 staat met zijn 148,1 ft³ nog steeds bovenaan de lijst voor minivangebruik. Dat is enorm. Als u een zitbank of een volledige lading IKEA dozen moet vervoeren, dan is dit uw voertuig. De Nissan Rogue begon als een compacte crossover, maar kromp in 2009 tot 28,9 ft³, wat krap is. Vergelijk dat eens met de 2008 Rogue van 98 ft³** met neergeklapte stoelen. De verandering in het meetprotocol of de stoelconfiguratie is van belang.
De Nissan Titan pick-up verscheen in 2008 met een verrassende 126 ft³ bedcapaciteit. Het was een heavy-duty optie die in deze dataset niet verder dan 2009 kwam. De 350Z blijft met 4,1 ft³ een nutteloze transporteur. Boodschappen draag je in een tas. De Altima daalde van 15,6 ft³ in 2006 naar 7,4 ft³ in 2009. Er is iets met die kofferbak gebeurd. Misschien hield de hybride versie meer ruimte op 10,1 ft³ omdat de plaatsing van de batterij de doosvorm optimaliseerde.
Mitsubishi bood ruw volume aan waar dat telde. De Montero uit 2006 ruimde 91,7 ft³ op. In 2007 stond de Endeavour genoteerd op 40,7 ft³, en in 2008 steeg hij weer naar 72,6 ft³. Inconsistente berichtgeving? Of gewoon verschillende stoelconfiguraties? De Outlander fluctueerde enorm: 60,3, vervolgens 36,2, vervolgens 72,6. De Raider verdween na 2007. Het was een vermomde Plymouth Prowler en beschikte over 37,1 ft³ laadruimte. Niet genoeg voor veel, maar stijlvol.
Nichevolumes van Pontiac, Porsche en Saab
Pontiac stierf snel, maar de Grand Montana SV6 bood in 2006 136.5 ft³ aan. Het was een wagen gebaseerd op het Chevrolet U-platform. Praktisch voor een sportieve badge? Zeldzaam. De G6 begon op 11 ft³ en groeide in 2008 lichtjes uit tot 14 ft³. De Solstice was een roadster. 3,8 ft³ in 2006. 5,4 ft³ in 2009. U kunt een helm plaatsen. Misschien een paar schoenen. De Torrent SUV schommelde rond de 32 tot 68 ft³, afhankelijk van het jaar.
Porsche concentreerde zich op snelheid, niet op opslag. De 911 heeft bijna niets. De 911 Carrera uit 2009 had 7,24 ft³. Dat is nauwelijks genoeg voor een handbagage. De Boxster en Cayman deden het iets beter met respectievelijk 9,9 ft³ en 14,5 ft³. De Cayenne was de enige logische keuze voor vracht, met een stabiele ligging van 62,5 ft³.
Saab was op een saaie manier praktisch. De 9-7X deelde zijn carrosserie met de Chevrolet Trailblazer. Van 2006 tot en met 2009 had hij een capaciteit van 80,1 ft³. De 9-5 sedan bleef op 15,9 ft³. De 9-3 sedan kromp van 14,8 ft³ naar 12,4 ft³. De 9-2X was gewoon een vermomde Subaru Impreza-wagen. Er zat 61,6 ft³ in.
Saturn, Scion en Smart-hulpprogramma
De Saturn Outlook was een Buick Enclave-tweelingbroer. Van 2007 tot 2009 was er ruimte voor 115,9 ft³. Enorme ruimte. De minibus Relay bereikte ook 136,5 ft³. Saturnus wist hoe hij moest inpakken. De VUE was inconsistent, variërend van 29,2 ft³ tot 63,8 ft³. De hybrideversie kwam tot 2009 overeen met de gasversie, toen beide daalden naar 29,2 ft³.
Scion ging voor jeugdoproep met de xB en xD. De xB was een doos. Hij groeide van 43,4 ft³ in 2006 naar 69,9 ft³ in 2008. De xD had 35,7 ft³ in zijn bezit. De tC coupé was onbruikbaar voor vracht en bleef vier jaar lang op 12,8 ft³ steken. Als je ruimte nodig had, kocht je een xB. Als je looks wilde, kocht je een tC.
De smart fortwo is een brommobiel. In 2008 heeft hij 12 ft³ ruimte. Er passen twee kleine tassen in. Dat is het. Voor de Equator en Grand Vitara van Suzuki ontbraken gegevens in 2009. De XL7 verdween van de lijst na 2008, toen deze nog 95,2 ft³ aanhield.
Cargospecificaties van Subaru en Suzuki
Subaru vertrouwt op wagons voor volume. De SUV B9 Tribeca had in 2006 een capaciteit van 74,4 ft³, zakte naar 104 ft³ in 2008 en zakte vervolgens terug naar 74,4 ft³ in 2009. De Outback -wagon schommelde tussen 33,5 ft³ en 98 ft³. Voor de Forester ontbraken gegevens in 2009, maar eerdere jaren lieten 68,6 ft³ zien. De Impreza WRX STI sedan heeft een kleine kofferbak van 11 ft³. Niet voor kampeerspullen.
Suzuki’s XL7 was het werkpaard. In 2008 bereikte hij 95,2 ft³. De Grand Vitara varieerde van 24,4 ft³ tot 68,9 ft³. De SX4 was een crossover met 54 ft³ in 2009. De Reno was een hatchback met 45,4 ft³. Kleine auto’s, grote verrassingen.
Beknopte referentie voor belangrijke modellen
- Nissan Quest 2009 : 148,1 ft³
- Pontiac Montana SV6 2006 : 136,5 ft³
- Saturnus estafette 2007 : 136,5 ft³
- Saturnus Outlook 2009 : 115,9 ft³
- Nissan Titan 2008 : 126 ft³
- Subaru Tribeca 2008 : 104 ft³
- Outback 2008 : 98 ft³
- Nissan Armada 2006-2009 : 37,1 ft³
- Mitsubishi Montero 2006 : 31,7 ft³
- Suzuki XL7 2008 : 35,2 ft³
- Subaru Outback 2008 : 98 ft³
Waarom de laadcapaciteit per modeljaar varieert
Specificaties veranderen. Soms is het een herontwerp. Soms is er sprake van een herindeling. De kofferbak Nissan Altima is tussen 2007 en 2008 gehalveerd in omvang. Hebben ze een hybride accu toegevoegd? Nee, dat stond apart vermeld. Misschien is de vorm van de sedan veranderd. De Mitsubishi Outlander sprong in één jaar tijd van 36,2 ft³ naar 72,6 ft³. Dat is het dubbele van de ruimte. Waarschijnlijk een verandering in de manier waarop de achterbank werd gemeten of neergeklapt.
De Scion xB groeide aanzienlijk. Het model uit 2008 heeft een derde rij toegevoegd? Nee, het breidde alleen het interieur uit. De xB uit 2006 had 43,4 ft³. De xB uit 2008 had 69,9 ft³. Dat is een winst van 26,5 ft³. Groot verschil.
Welke auto heeft de beste laadcapaciteit?
Als je puur volume nodig hebt, kijk dan naar de minivans en grote SUV’s. De Nissan Quest en Pontiac Montana leiden met 136,5+ ft³. De Saturnus Relay komt overeen met de Pontiac. De Saturn Outlook biedt 115,9 ft³ zonder een minivan te zijn.
Voor sedans is de Subaru Legacy Wagon met 66,2 ft³ (2006) sterk. De Saab 9-5 heeft een respectabele 15,9 ft³. De Porsche 911 staat als laatste met 7,24 ft³.
Hoe u uw vrachtbehoeften kunt berekenen
- Meet je grootste
Toyota-laadruimte per jaar
Het Toyota-assortiment verwerkt de lading anders, afhankelijk van wat u probeert te vervoeren. Als u op zoek bent naar Toyota-laadcapaciteit, variëren de cijfers enorm, van de kleine Corolla tot de enorme Sienna.
In 2006 bood de 4Runner 75,1 kubieke voet ruimte. De Avalon was krap op 14,4. Camry-eigenaren hadden 16,7. De Solara-coupé daalde dat naar 13,8. De kofferruimte van de Corolla bedroeg 13,6.
Middelgrote SUV’s vertelden een ander verhaal. De Highlander leverde 39,7 kubieke voet. De Highlander Hybrid was slechter en bleef steken op 10,5. De Land Cruiser bood 20,8. Matrix-eigenaren genoten van 53,2 kubieke voet. De kofferruimte van de Prius was 16,1. De RAV4 bood er 73. De Sequoia was enorm met 128,1. De Sienna minivan leidde het peloton met 148,9 kubieke voet. Voor pick-ups zoals de Tacoma en Tundra waren voor dit jaar geen gegevens vermeld.
2007 bracht veranderingen. De 4Runner bleef op 75,1. De Avalon sprong naar 41,4. Camry daalde lichtjes naar 15. De nieuwe Camry Hybrid bood slechts 10,6. Solara bleef op 13,8. Corolla bleef op 13,6.
Er verschenen nieuwe modellen. De FJ Cruiser bood 66,8. De Highlander breidde aanzienlijk uit tot 80,6. De Highlander Hybrid haalde ook 80,6 en haalde daarmee zijn benzine-tegenhanger in. De Landcruiser groeide naar 90,8. Matrix bleef op 53,2. Prius zakte naar 14,4. RAV4 bleef stabiel op 73. Sequoia bleef op 128,1. Sienna bleef op 148,9. De nieuwe Yaris bood 25,7. Tacoma en Tundra hadden nog steeds geen gegevens.
In 2008 zwol de Highlander opnieuw aan tot 95,4. De Highlander Hybrid daalde licht naar 94,1. De Landcruiser kromp tot 81,7. Matrix bleef op 53,2. Sequoia daalde naar 120,8. Sienna bleef op 148,9. Yaris bleef op 25,7. Andere modellen zoals de Avalon, Camry, Corolla, FJ Cruiser, Matrix, Prius, RAV4, 4Runner en Tacoma/Tundra behielden hun eerdere waarden of bleven statisch waar aangegeven.
2009 bracht meer diensten. De Corolla zakte naar 12,3. De Matrix groeide naar 61,5. De Sequoia-gegevens worden niet expliciet vermeld als gewijzigd ten opzichte van 2008 in het fragment, maar de Sienna bleef koning op 148,9. Bij de nieuwe Venza stonden geen gegevens vermeld.
Toyota-specificaties laadvermogen en gewicht
Voor degenen die dieper graven in het Toyota-laadvermogen : je moet volume vaak koppelen aan gewichtslimieten. De GAWR (Gross Axle Weight Rating) en GCWR (Gross Combined Weight Rating) zijn net zo belangrijk als kubieke voet. Het laadvermogen bepaalt wat u daadwerkelijk in die ruimte kunt plaatsen voordat de ophanging het dieptepunt bereikte.
Volkswagen laadvolume per jaar
Volkswagen biedt verschillende keuzes voor wie gegevens over het Volkswagen-laadvermogen nodig heeft. De benadering van het merk ten aanzien van de kofferruimte is vaak meer utilitair dan pure luxe.
In 2006 deelden de Golf en de GTI 41,8 kubieke voet. De Jetta was kleiner met 16. De Beetle Convertible was klein met 5. De Beetle Coupé bood 27,1. De Passat Sedan was 14,2. De Phaeton was 13. Het Konijn bood 46. De Touareg leverde 71.
In 2007 werd de Eos geïntroduceerd, die slechts 10,5 kubieke voet bood. De GTI groeide naar 46. De Jetta bleef op 16. Kever Convertible bleef op 5. Kever Coupé bleef op 27,1. Passat Sedan bleef op 14,2. De Passat Wagon verscheen met 61,8. Konijn bleef op 46. Touareg bleef op 71.
In 2008 voegde de GLI zich bij 16. De R32 bood 43,4. De Touareg 2 behield het cijfer 71. Konijn bleef op 46. Eos bleef op 10,5.
2009 bracht de Jetta Sport Wagon met 66,9 kubieke voet. De Routan-minivan verscheen met een enorme inhoud van 141 kubieke voet. De Tiguan SUV bood 56,1. De GTI bleef op 46. De Rabbit bleef op 46. De Touareg 2 bleef op 71. De Passat Wagon bleef op 61,8. Kever Convertible bleef op 5. Kever Coupé bleef op 27,1. Passat Sedan bleef op 14,2. Eos bleef op 10,5. GLI bleef op 16.
Volkswagen-gewichtsclassificaties
Houd er bij het berekenen van het laadvermogen rekening mee dat de Volkswagen-laadcapaciteit alleen volume betreft. U moet het leeggewicht vergelijken met het bruto voertuiggewicht (GVWR) om te zien hoeveel werkelijke massa in die ruimte past. De Touareg en Tiguan hebben verschillende ophangingsinstellingen die van invloed zijn op het vervoer in de echte wereld versus het theoretische volume.




















