Canon представив перший в світі зум-обєктив «рибяче око»

624

Компанія Canon представила перший у світі зум-об’єктив «риб’яче око», здатний створювати як круглі, так і повнокадрові зображення завдяки своїй винятковій широкоугольности (діапазон фокусних відстаней – 8-15 мм). Прийшов на зміну EF 15mm f/2.8 Fisheye, EF 8-15mm f/4L Fisheye USM є новітньою моделлю в серії професійних об’єктивів L від Canon. Він забезпечує високу якість зображень, має постійну діафрагму у всьому діапазоні зумування і надійну конструкцію для зйомки в складних погодних умовах.


Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

Використовуючи цей об’єктив з полнокадровыми цифровими дзеркальними камерами, такими як EOS 5D Mark II або EOS 1Ds Mark III, професійні фотографи можуть вибирати між круглими і полнокадровыми зображеннями з ефектом «риб’яче око», що дозволяє абсолютно по-новому поглянути на ту чи іншу сцену. Такий вибір розширює творчі можливості, наприклад, при зйомці нічного неба, коли за рахунок повного поля огляду – 180 градусів по вертикалі і по горизонталі – можна запам’ятати кожну деталь з приголомшливою чіткістю на одному знімку. При використанні з камерами EOS, оснащеними матрицями розміру APS-C або APS-H, EF 8-15mm f/4L Fisheye USM створює більш традиційні повнокадрові зображення з ефектом «риб’яче око». Механізм блокування зума служить для обмеження діапазону фокусних відстаней, що забезпечує отримання полнокадровой фотографії найкращої якості без небажаного віньєтування по краях. Позначки «С» і «H» на кільці управління зумом позначають ширококутна положення, в якому можлива зйомка без віньєтування при відповідному розмірі матриці APS-C і APS-H).

Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye USM
Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

Об’єктив складається з 14 елементів в 11 різних групах, у тому числі одного асферичного і одного ультранизкодисперсионного (UD) для корекції хроматичних аберацій і створення якісних, висококонтрастних знімків.

Паразитні зображення і відблиски, що виникають при наявності джерел сильного світла, можуть стати проблемою при зйомці під таким широким кутом. Для їх усунення всі елементи об’єктива мають покриття Super Spectra, розроблене Canon. На внутрішню поверхню переднього елемента також нанесено покриття Canon з субволновой структурою (SWC) менше довжини хвилі видимого світла. Воно зменшує швидкість проходження світла до тієї, з якою він проходить крізь скло, запобігаючи ризик виникнення відблисків, з’являються до попадання світла на матрицю.

Покриття з флюорина на передніх і задніх елементах допомагає забезпечити оптимальне якість зображень: воно активно відштовхує воду, пил і бруд, полегшуючи очищення об’єктива і захищаючи його від попадання частинок.

Швидка, точна фокусування і ефективна робота в умовах низької освітленості

Ультраширокоугольный зум-об’єктив EF 8-15mm f/4L Fisheye USM дає можливість зробити незвичайні фотографії спортивного заходу або архітектурних споруд. При цьому постійна діафрагма f/4,0 забезпечує більш короткі витримки для отримання природно виглядають зображення при низькій освітленості.

Ультразвуковий мотор кільцевого типу (USM) гарантує швидку, точну фокусування і дозволяє використовувати ручне фокусування в будь-який момент. За рахунок цього фотографи можуть налаштувати фокус для кожного кадру, навіть коли активована система AF, що означає кращий контроль при зйомці і більше свободи творчості.

EF 8-15mm f/4L Fisheye USM має високоякісної конструкцією. Пило – та водозахищений корпус дозволяє застосовувати цей об’єктив в різноманітних складних умовах. При використанні з професійною камерою EOS він здатний вести зйомку навіть при самій несприятливій погоді.

EF 8-15mm f/4L Fisheye USM поставляється зі спеціальною кришкою об’єктива, футляром і блендою з повстяним покриттям EW-77 для запобігання відблисків при фокусній відстані 15 мм.