Rocket lab представила багаторазову ракету neutron, конкурента для space x falcon 9

35

Компанія rocket lab показала багатофункціональну ракету, яка постарається нав’язати конкуренцію falcon 9. Новинка називається neutron.

Що відомо

Носій представляє середній клас. Він зможе виводити на навколоземну орбіту вантаж вагою 15 т, але при багаторазовому використанні маса корисного навантаження знижується майже вдвічі, до 8 т. При цьому розробка ракети ще триває.

Neutron має висоту 40 м і діаметр 7 м. Діаметр головної частини ракети становить 5 м. Корпус носія виготовлений з вуглецевого волокна. Виробник заявляє, що перший ступінь буде обладнана двигунами archimedes, які поки знаходяться на стадії розробки.

Такий же двигун буде використовуватися в другому ступені neutron для переміщення після виходу на орбіту. У rocket lab заявили, що розгінний блок після відділення другого ступеня відправиться на платформу, де зможе пройти сервісне обслуговування перед наступним запуском.

Однією з фішок neutron став носовий обтічник, який залишається з носієм і не відділяється в польоті. При цьому він може розкриватися і випускати другий ступінь з вантажем. Після цього обтічник знову закривається, а ракета-носій відправляється на землю.

Очікується, що rocket lab запустить ракету neutron в космос в 2024 році. У 2022 році компанія планується провести перші вогневі випробування archimedes.